21 września 2018. imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
° I. Podstawa prawna
° II. Wprowadzenie
° III. Postanowienia ogólne
° IV. Model absolwenta szkoły
° OBSZARY ZADAŃ PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH SZKOŁY
° POWINNOŚCI WYCHOWAWCZE NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY
° ZADANIA PEDAGOGA I PSYCHOLOGA SZKOŁY
° POWINNOŚCI WYCHOWAWCY
° PLAN DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH DLA PRZEDSZKOLA, I i II ETAPU KSZTAŁCENIA
° ZASADY WSPÓŁPRACY
° ZADANIA RODZICÓW
° FORMY WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI
° HARMONOGRAM STAŁYCH UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH
° HARMONOGRAM KONKURSÓW SZKOLNYCH I WYCIECZEK W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
° WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM
° SYSTEM MOTYWACYJNY W WYCHOWANIU
° DZIAŁANIA SZKOŁY SŁUŻĄCE PRZECIWDZIAŁANIU SIĘ ZŁU, ZAGROŻENIOM I PATOLOGIOM
° METODY REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEGO
° MONITORING I EWALUACJA
° TRADYCJE I OBYCZAJE PSP NR 2 IM. I MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W MOGIELNICY
Szkoła Podstawowa
w Mogielnicy
tel. +48 48 663-50-15
pspmogielnica@wp.pl
  

ARCHIWUM
kwiecień 2015 r.
 

SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ!Publiczna Szkoła Podstawowa im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy przystąpiła do projektu edukacyjno – profilaktycznego „Smok Mądragon daje radę”. Projektem zostały objęte klasy II i III, które podczas zajęć przeprowadzonych przez wielu specjalistów: nauczycieli, pedagoga szkolnego, przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji oraz tych, którzy są przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Dzieci poznają zasady rządzące otaczającym nas światem poprzez zabawę. Bawiąc się uczą jak postępować w określonych sytuacjach, często trudnych. Otrzymują kolejne zadania, których muszą się nauczyć i przysposobić. Ogromną nagrodą dla dzieci jest zdobycie certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności.

Wielką radość sprawia uczniom uczenie się i śpiewanie piosenek znajdujących się na płycie CD, które towarzyszą im przy wykonywaniu np. prac plastycznych o smoku Mądragonie i Mądraszkach.

W ostatnim czasie przeprowadzone były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez p. Marcina Skoniecznego, nauczyciela przeszkolonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i poznały pojęcie „łańcucha przeżycia”. Dzieci miały możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności w praktyce na fantomie.


  

 
  


 

Koordynator projektu

Danuta Lewandowska


Zapraszamy do GALERII

31 marca 2015 r.
 


 
OBY SKRZYDŁA WIARY PRZYKRYŁY KAMIENIE

 ZWĄTPIENIA I UNIOSŁY SERCA PONAD

 PRZEMIJANIE...”

W dniu 31 marca 2015 r. w PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy odbyło się Misterium Paschalne przygotowane przez uczniów klasy V b pod opieką wychowawcy p. Agnieszki Mikuły-Teklak oraz katechetki p. Jolanty Melon. Nad stroną muzyczną czuwała p. Agnieszka Dębowska. Pani Elżbieta Lipka, p. Ewa Papis, p. Andrzej Teklak i p. Witold Pawłowski pomogli dekorować salę, która zrobiła ogromne wrażenie na przybyłych gościach.

Oczywiście cały program miał za zadanie przybliżyć w jak najlepszy sposób mękę i radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Program składał się z części teatralno - muzyczno - słownej oraz ze wspaniałej prezentacji multimedialnej.

Na scenie również nie zabrakło występu najmłodszych uczniów naszej społeczności – przedszkolaków z grupy I i II, którzy przygotowani byli do występu przez p. Agnieszkę Dębowską, p. Anię Zielińską i p. Magdalenę Dobrowolską.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc.AMTZapraszamy do GALERII

marzec 2015 r.
 
WIELKANOCNE ROZGRYWKI 

MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ 

Przed świętami wielkanocnymi rozegrano w PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego szkolne mecze w Mini Piłkę Siatkową. W rozgrywkach udział wzięły 4 szkoły: gospodarz - PSP Mogielnica, PSP Borowe, SP Brzostowiec oraz NSP Kozietuły. Wszyscy uczniowie walczyli do „ostatniego potu”. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. chłopcy  

I miejsce – SP Borowe  

II miejsce – PSP Mogielnica (gr 2)  

III miejsce – PSP Mogielnica (gr 1)  


dziewczęta 

I miejsce – SP Borowe

II miejsce – PSP Mogielnica

III miejsce – ZPSPiPP Brzostowiec 


Sędzia główny zawodów p. Andrzej Teklak składa podziękowania Dyrektorowi szkoły p. Witoldowi Ścisłowskiemu, Dyrektorowi MGOK'u p. Robertowi Lipiec, firmie Ferrero za podarowanie wszystkim uczestnikom zawodów upominków w formie słodyczy i oczywiście wszystkim zawodnikom, którzy już od szkoły podstawowej rozwijają swoją sprawność ruchową. 

ATM 

Zaprasamy do GALERII

20 marca 2015 r.
 

APEL WIOSNA


W dniu 20 marca 2015 roku uczniowie klasy 0 D pod opieką wychowawczyni p. Hanny Skoczek przygotowali barwne przedstawieni słowno - muzyczne pt. "Wiosna".Maluchy zachwyciły publiczność swoimi talentami aktorskimi i umiejętnościami tanecznymi.


Na tle barwnej, wiosennej scenografii pięknie prezentowały się dzieci w kolorowych strojach.Występ wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój.


HS


Zapraszamy do GALERII
18 marca 2015 r.
     

WYCIECZKA NA SPEKTAKL PT.

" LEGENDA O ZŁOTEJ KACZCE 

I BAZYLISZKU"18 marca 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Grójcu na spektakl pt. „Legenda o Złotej Kaczce i Bazyliszku”. Spektakl ten okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ dzieci z ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem oglądały przedstawienie.O godz. 8.30 dzieci wraz z opiekunkami wyjechały autobusem z przedszkola do Grójca. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9.30. W sztuce brali udział aktorzy, którzy między innymi wcielili się w role: Jaśka, anioła, diabła, Marysi, piekarza, żebraczki, Złotej Kaczki i smoka Bazyliszka. Dzieci podziwiały piękną scenografię, kostiumy, no i oczywiście samych aktorów. Bardzo przeżywały przygody, które spotykały bohaterów spektaklu. Przedstawienie zakończyło się około godziny 10.30. Wspaniała obsada, barwne stroje, a przede wszystkim rewelacyjna gra aktorów sprawiła, że spektakl odniósł wielki sukces, a mali widzowie uśmiechem i gromkimi brawami nagrodzili wspaniałych artystów.W drogę powrotną wyjechaliśmy ok. godz.11.00. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Był to bardzo udany i wyjątkowy dzień. Dzieci zainspirowane spektaklem bardzo chętnie przygotowują własne teatrzyki, a niektóre z nich snują karierę aktorską.MD

Zapraszamy do GALERII

9 marca 2015 r.
 


 ACH TE KOBIETY !”


W PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy hucznie obchodzono Dzień Kobiet. Rozpoczęto od wspaniałego apelu w wykonaniu aktorów p. W. Ścisłowskiego, M. Skoniecznego, A. Teklaka, M. Pawłowskiego i W. Ścisłowskiego oraz chłopców z klasy V b i VI a. 

Wszystkie kobiety „te małe i te duże” zostały obdarowane wspaniałymi życzeniami, kwiatami i „małym co nieco”. Cała sceneria była pięknie udekorowana dzięki kobietom z naszej szkoły (p. E.Papis, A. Mikuła-Teklak, A.Klimek-Dudzińska, D. Lewandowska).Oczywiście to nie koniec obchodów Dnia Kobiet. Wkrótce, przy bardziej sprzyjającej pogodzie odbędą się również uroczystości klasowe z tej okazji. Poczęstunki, ogniska, drobne upominki - to wszystko dla naszych kochanych kobietek. 

 

Chłopcy z klasy V b postanowili zrobić niespodziankę swoim koleżankom i mamom z klasy. Chłopcy z pomocą wychowawcy przygotowali piękny scenariusz dla swoich Kobiet. 
Myślę, że ten dzień zostanie długo w naszej pamięci….dziękujemy:)

 

AMT

 

 

Zapraszamy do GALERII

luty 2015 r.
 ZIMOWY WIECZÓR RODZINNY 

W lutym 2015 w klasie 0 B odbył się „Zimowy wieczór rodzinny”.Z pomocą rodziców i wychowawczyni, Magdaleny Bartuszek, uczniowie udekorowali klasę, tworząc w niej zimowy nastrój.

Przygotowali tańce, krótkie scenki i wiele upominków dla gości. Przygotowując je zadziwiały pracowitością i wytrwałością, ćwicząc przy tym pamięć i sprawności manualne.Główną atrakcją był koncert życzeń oraz upieczone przez dzieci ciasto marchewkowe podane z ciepłą czekoladą. Spotkaniu towarzyszył miły nastrój, który sprzyjał integracji zarówno dzieci jak i rodziców.


MBZapraszamy do GALERII

16 lutego 2015 r.  WALENTYNKI!!!


Walentynki w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole bardzo hucznie. Była dyskoteka szkolna, poczta walentynkowa, konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową z wierszem lub życzeniami w języku angielskim oraz apel walentynkowy na wesoło.


Rozpoczęliśmy juz 12 lutego dyskoteką szkolną dla starszych uczniów. Zasada była jedna: koniecznie założyć coś czerwonego:) Pomysłowość uczniów w zakresie ubioru była spora! Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Za zorganizowanie zabawy dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz Samorządowi Szkolnemu, a także  Panu Marcinowi Skoniecznemu oraz Paniom, które przygotowały dekoracje sali gimnastycznej.W piątek, 13 lutego działała szkolna poczta walentynkowa. Przesyłaliśmy sobie nawzajem kartki walentynkowe z życzeniami, wyznaniami miłości i sympatii. 

W szkole odbył się również konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną kartkę walentynkową z życzeniami lub wierszem miłosnym w języku angielskim. Organizatorki konkursu, nasze Panie anglistki, Katarzyna Stodulska, Anna Wolszakiewicz oraz Natalia Skrzypczyńska miały nie lada problem, by wybrać te najpiękniejsze spośród tylu przepięknie wykonanych prac. 


Emocje były ogromne! Ostatecznie rozstrzygnięto konkurs, a laureatom I, II i III miejsca wręczono dyplomy oraz nagrody, śliczne walentynkowe misie ufundowane przez Radę Rodziców. 
Dziękujemy!

W dniu 16 lutego mieliśmy okazję obejrzeć apel walentynkowy przygotowany przez klasy IV a i V a wraz z wychowawczyniami, Paniami N. Skrzypczyńską i K. Stodulską. Apel pod tytułem "Walentynki od prehistorii po czasy współczesne" w zabawny sposób przybliżył nam styl wyznawania miłości i przedziwne historie zakochanych od czasów jaskiniowych, aż po współczesność, w której to internet jest głównym sprawcą miłosnego zamieszania:)

Przedstawienie złożone z kilku scenek teatralnych przeplatanych utworami o tematyce miłosnej i zakończone układem tanecznym przygotowanym przez uczennice z klasy V B pod kierunkiem Pani wychowawczyni Agnieszki Mikuły - Teklak bardzo się wszystkim podobało.

Życzymy wszystkim:

DO MIŁEGO ZAKOCHANIA:)


KS

Zapraszamy do GALERII
Luty 2015 r.
 CIEKAWE LEKCJEMity to tematyka, z którą zaprzyjaźniamy się w klasie V. Dzięki teatralnym warsztatom przeprowadzonym w czasie lekcji uczniowie bliżej poznają postacie z Mitologii, ich cechy, atrybuty i otoczenie.Tradycyjnie klasy V przygotowywały przedstawienia teatralne prezentując swoim kolegom ze szkoły umiejętności aktorskie. Przybliżalismy tematykę Mitów i słownictwo związane z teatrem.Wszyscy świetnie się bawili, a pomysłowość w wykonaniu strojów i dekoracji zaskoczyła widzów.


 

Spektakle przygotowane zostały pod kierunkiem pań nauczycielek języka polskiego p. Jolanty Błach oraz p. Grażyny Dębniak.


JB


Zapraszamy do GALERII

Styczeń 2015 r.


  DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Uczniowie naszej szkoły, i ci najmłodsi i ci starsi zawsze pamiętają o swoich najbliższych. W tym szczególnym dniu, Dniu Babci i Dziadka uczniowie klas I oraz przedszkolaki pod opieka Pań wychowawczyń: E. Wangryn, B. Bukowskiej, I. Muranowicz, M. Kiljan, A. Dębowska, M. Dobrowolska oraz A Zielińska przygotowały piękne i wzruszające przedstawienie dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

 
Po przedstawieniu, Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz zaproszeni na poczęstunek.


Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego!


KS

Zapraszamy do GALERII15 stycznia 2015 r.


  BAL KARNAWAŁOWY !!!


W PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy 15 stycznia 2015r. odbyła się zabawa choinkowa. Rozpoczęli nasi najmłodsi - przedszkolaki i klasy 0, następnie bawiły się dzieci z klas I-III. Zabawę uświetniali animatorzy - Myszka Miki i przyjaciele, którzy zachęcali do miłego spędzania czasu. Dużą popularnością cieszył się dmuchany zamek, a popcorn i wata cukrowa stały się niespodzianką dla wszystkich.Dzień zakończyła najstarsza grupa, czyli klasy IV – VI. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze. O wszystkie te atrakcje zadbała Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców i nauczyciele. Dodatkowo każdy uczeń mógł wykazać się pięknym i oryginalnym strojem na zabawę karnawałową. Nawet nauczyciele wcielili się w postacie bajkowe, zadziwiając swoich uczniów. Był to wspaniały i niezapomniany dzień spędzony w przepięknie udekorowanej sali. Nasi uczniowie już zastanawiają się jak będzie za rok, za kogo się przebiorą, z kim będą tańczyć, jakie będą atrakcje....
Dyrekcja Szkoły i Rada rodziców dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc
w realizacji zabawy choinkowej.


 AMT


Zapraszamy do GALERII

13 stycznia 2015 r.
 


ZIMOWY APEL


Dnia 13 stycznia 2015 odbył się apel pt. :"Zima". Program słowno-muzyczny został przygotowany przez klasę 0c pod kierownictwem pani wychowawczyni Anny Barańskiej. Uczniowie poprzez wiersze i piosenki wprowadzili wszystkich gości w zimowy nastrój. Wszystkim podobała się dekoracja i stroje, ale najwięcej radości wywołał bałwanek, który pojawił się wśród występujących. Na koniec uczniowie klasy 0c otrzymali gromkie brawa i gratulacje za udany występ.

AB

Zapraszamy do GALERII
Grudzień 2014 r.
  


ZABAWY W HULA PARKU - KLASA O C i O D


W grudniu byliśmy na wycieczce w Hula Park w Radomiu. 


 

Było fajnie i wesoło. Spotkaliśmy się tam ze św. Mikołajem, który obdarował nas pysznymi cukierkami.


 


 

AB

Zapraszamy do GALERII

Grudzień 2014 r.
 


ZDROWIE TO KLASA, KLASA TO ZDROWIEPubliczna Szkoła Podstawowa im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy już od tamtego roku szkolnego bierze udział w programach edukacyjnych organizowanych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Grójcu. Programy cieszą się dużą popularnością. Jeden z tych programów dotyczy zdrowego stylu życia. Program „Trzymaj formę” ma na celu uświadomienie nam wszystkim, że nie tylko ćwiczenia mają wpływ na nasze zdrowie, wygląd, ale również jedzenie. 

W tym roku uczniowie klas VI mogli wykazać się wiedzą na ten temat. Wykonywali prezentacje i zadania, które realizowali w praktyce. Klasy szóste przygotowywały program zdrowej żywności poprzez przygotowanie: kanapek, sałatek i deserów
Uczniowie przygotowywali „zdrową żywność” korzystając z przepisów swoich mam, ale również inspirowali się swoimi smakami i wiedzą na temat zdrowej żywności. Cały cykl trwał trzy tygodnie. Klasy szóste przygotowywały zdrową żywność, smakowały jej i częstowali innych. Klasa VI a i klasa VI b otrzymały miano – „Zdrowa klasa”. Nad całością czuwała p. Agnieszka Mikuła-Teklak.

Bardzo dziękuję Dyrekcji szkoły, wszystkim uczniom klas szóstych oraz rodzicom za zaangażowanie się w program edukacyjny „Trzymaj formę”.


AMT


Zapraszamy do GALERII

19 grudnia 2014 r.


JASEŁKA SZKOLNE


W dniu 19 grudnia 2014 r. dzieci z klas III przedstawiły wszystkim uczniom naszej szkoły, nauczycielom oraz  przybyłym gościom Jasełka szkolne, przygotowane pod opieką Pań: J. Melon, s. K. Balcerzak, E. Lewandowskiej, J. Jędrzejewskiej, E. Lipki.
 W przygotowanie przedstawienia zaangażowali się również bardzo rodzice dzieci, którzy pomagali  zarówno przy wykonaniu dekoracji, jak i strojów dla dzieci do Jasełek. Przedstawienie bardzo sie wszystkim podobało. 
Dzieci przepięknie opowiedziały nam historię narodzenia Pana Jezusa, urozmaicając opowieść tańcem oraz kolędami śpiewanymi wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi widzami. Na koniec Pan Dyrektor naszej szkoły Witold Ścisłowski oraz Proboszcz Ks. Prałat Henryk Trzaskowski złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój na dobre zagościł w naszych sercach.

KS

Zapraszamy do GALERII

5 grudnia 2014 r.
 

 MIKOŁAJKIW dniu 5 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta mikołajkowa akademia przygotowana przez przedszkolaki oraz uczniów klas 0 - II pod opieką Pań wychowawczyń. 


Dzieci powitały Mikołaja wierszem, piosenkami oraz tańcem, włączając do zabawy całą zgromadzoną publiczność. Przedstawienie było przepiękne i wszyscy świetnie sie bawiliśmy:)


KS


Zapraszamy do GALERII
4 grudnia 2014 r.
  

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ 
MINI PIŁKI KOSZYKOWEJ


W PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego po raz drugi odbył się Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Koszykowej, w której uczestniczyło 5 szkół podstawowych z gminy Mogielnica: PSP Mogielnica, SP Borowe, SP Michałowice, ZPSP i PP Brzostowiec, NSP Kozietuły oraz zaprzyjaźniona SP Sielec.
Zawody otworzył Dyrektor szkoły p. Witold Ścisłowski i wicedyrektor p. Jolanta Błach oraz pomysłodawca turnieju p. Andrzej Teklak. Walka między drużynami była bardzo zacięta. Chłopcy i dziewczęta dały z siebie wszystko. Po zakończeniu turnieju Dyrektor szkoły wręczył dla zwycięskich drużyn puchary oraz dyplomy dla wszystkich szkół podstawowych. Dodatkowo turniej odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich uczestników zawodów słodyczami ufundowanymi przez firmę Ferrero w Belsku Dużym.

Oto wyniki turnieju: I miejsce chłopcy – PSP Mogielnica, II miejsce chłopcy – SP Borowe, III chłopcy – ZPSP i PP Brzostowiec;  I miejsce dziewczęta – SP Borowe, II miejsce dziewczęta - SP Michałowice, III miejsce dziewczęta - PSP Mogielnica.

Pomysłodawca zawodów p. Andrzej Teklak dziękuje Dyrektorowi szkoły p. Witoldowi Ścisłowskiemu i wszystkim przyjaznym osobom za pomoc w organizacji II Turnieju Mikołajkowego w Mini Piłkę Koszykową.

AMTGrudzień 2014 r.
  

PIECZEMY PIERNICZKI!:)


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy OA wraz ze swoją wychowawczynią panią Edytą Łaski postanowili upiec pierniczki. Wszyscy z ochotą zabrali się do przygotowania stanowisk pracy i potrzebnych produktów. Dzieci próbowały swoich sił przy wałkowaniu, wycinaniu i dekorowaniu ciasteczek. Następnie poczęstowali dyrekcję i społeczność szkolną. Pozostałe pierniczki zawisły na klasowej choince. Były przepiękne a ich zapach unosił się w całej szkole. 

Cały projekt nie byłby możliwy , gdyby nie uprzejmość pani Małgorzaty Dudzińskiej i pań z kuchni. Dziękujemy!!!


ZAPRASZAMY DO GALERII27 listopada 2014 r.
 

OTRZĘSINY KLAS IV


Dnia 27 listopada 2014 r. odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas IV. Klasy IV a, wraz z wychowawcą p. Natalią Skrzypczyńską, IV b, której wychowawcą jest p. Barbara Jakubowska oraz IV c pod kierunkiem wychowawcy p. Eweliny Kołtunowicz zaprezentowały wszystkim uczniom, licznie przybyłym rodzicom oraz Dyrekcji swoje programy artystyczne. 
Był taniec, mini skecze i wiersze, a wszystko przy ogromnym aplauzie ze strony widzów. Następnie uczniowie klas IV wraz z wychowawcami wzięli udział w przygotowanych przez uczniów klas VI oraz Samorząd Uczniowski pod kierownictwem p. Marcina Skoniecznego konkurencjach; zarówno artystycznych, jak narysowanie portretu wychowawcy oraz zaprojektowanie kreacji dla wychowawcy z ręcznika papierowego (tu uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością;) ), konkursie wiedzy o naszej szkole oraz zawodach sportowych.
 Na zakończenie wyczerpującej rywalizacji wszyscy czwartoklasiści zostali poczęstowani przepyszną miksturą, bez wypicia której nie można zostać uczniem IV klasy! 
Klasa V b pod kierunkiem p. Agnieszki Mikuły - Teklak przygotowała dla uczniów klas IV niespodziankę, układ taneczny.
Walka między klasami IV była zażarta, nasi jurorzy mieli nie lada dylemat: której klasie przyznać tytuł najlepszej??! Ostatecznie wszyscy jednak byli na TAK, tym samym zwyciężyła klasa IV a, IV b oraz IV c :)
Przewodniczący klas odebrali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Dyrekcję.


Wszyscy świetnie się bawiliśmy:)
Na koniec odbyła się długo i z niecierpliwością wyczekiwana przez wszystkich uczniów Dyskoteka Andrzejkowa. 
KS


Zapraszamy do GALERII
12 listopada 2014 r.

MAMY NIEPODLEGŁĄ! 


W dniu 12 listopada 2014 r. wybraliśmy się na spacer na pocztę, aby wysłać kartki pocztowe do naszych bliskich w związku z akcją Mamy Niepodległą. 

W ten sposób uczciliśmy pamięć o tak ważnym dla każdego Polaka Dniu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

KS

Zapraszamy do GALERII
11 listopada 2014 r.
   UROCZYSTE OBCHODY 
96 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 11 listopada 2014 r. w przepięknie wyremontowanej sali kina w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogielnicy został zaprezentowany program artystyczny z okazji obchodów 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowany przez uczniów klas IV - VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy, ich wychowawców, Panie: G. Dębniak, E. Kołtunowicz, N. Skrzypczyńską, K. Stodulską i Pana M. Skoniecznego oraz Samorząd Uczniowski.

W uroczystości wzięła udział również Młodzieżowo - Dziecięca Orkiestra Dęta oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogielnicy.

Przygotowany program spotkał się z życzliwym przyjęciem zaproszonych gości, między innymi Pana Burmistrza Mogielnicy, Sławomira Chmielewskiego oraz licznie przybyłych mieszkańców miasta.

Kolejnym punktem programu obchodów 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był przemarsz uczestników uroczystości pod pomniki pamięci oraz złożenie kwiatów.

Uroczystość została zakończona Mszą Świętą "Za Ojczyznę" w kościele Św. Floriana w Mogielnicy.

KS


Zapraszamy do GALERII

7 listopada 2014 r.

96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 7 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 
96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowana przez uczniów klas IV - VI, ich wychowawców, Panie: G. Dębniak, E. Kołtunowicz, N. Skrzypczyńską, K. Stodulską i Pana M. Skoniecznego oraz Samorząd Uczniowski.KS

Zapraszamy do GALERII
3 listopada 2014 r.


  Dnia 03.XI.2014 r klasa 0 a wraz z wychowawczynią Panią Edytą Łaski wybrała się na spacer po okolicy, aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli.


 


Symboliczne znicze zapalono przy pomniku żołnierzy AK oraz papieża Polaka Jana Pawła II.

Przy pomnikach pamięci odbyła się krótka pogadanka na temat żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny, a także przybliżono postać Św. Jana Pawła II.


Zapraszamy do GALERII24 października 2014 r.


UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS I 

24 października 2014 roku, odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania Na Ucznia. Wzięło w niej udział 79 uczniów z klas pierwszych szkoły podstawowej.


Klasy pierwsze zaprezentowały przygotowany program artystyczny, a rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy. Po występie pierwszaków drugoklasiści i trzecioklasiści przywitali ich wierszami. Następnie pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami i kolegami.Po uroczystym pasowaniu na ucznia wszystkie pierwsze klasy pozowały do zdjęć, które zostaną umieszczone w szkolnej Kronice.


Klasy I do występu przygotowały panie wychowawczynie:

I a – p. Elżbieta Wangryn

Ib – p. Bogda Bukowska

Ic – p. Izabela Muranowicz

Id – p. Małgorzata Kiljan

wraz z dużą pomocą rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w organizację uroczystości oraz w przygotowanie słodkiego poczęstunku.    

IM


Zapraszamy do GALERII

 
22 października 2014 r.


DZIEŃ PAPIESKI 

22 października 2014 roku po raz pierwszy obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji pontyfikatu Tego wielkiego Papieża.

 Klasa IV b wraz z paniami Barbarą Jakubowską i Jolantą Melon przygotowała i przedstawiła swoim starszym kolegom montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Blask świętości", w którym przypomniała postać Świętego. Dekoracje pomogła wykonać pani Agnieszka Mikuła Teklak.

JM 
 

Zapraszamy do GALERII

 

Błogosław nam Ojcze Święty!


16 października 2014 r.


DARY JESIENI

Dnia 16 października 2014 r. odbył się apel „Dary jesieni”.
 
Program słowno- muzyczny został przygotowany przez klasę O A 
pod kierownictwem wychowawczyni Edyty Łaski i pani Kariny Maciak. 
Uczniowie przybliżyli poprzez wiersze i piosenki jesienne warzywa i owoce z naszych sadów i ogrodów. Wszystkim zgromadzonym klasom 0-III oraz przedszkolakom bardzo podobała się dekoracja i stroje małych artystów, którzy byli bardzo przejęci pierwszym wystąpieniem przed dużą publicznością.


 
      


Cała zgromadzona widownia na czele z dyrekcją nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami oraz pogratulowała udanego występu.Serdecznie dziękujemy rodzicom, paniom nauczycielkom oraz zaprzyjaźnionej babci za pomoc w dekoracji sali i przygotowaniu kostiumów dla dzieci.


Zapraszamy do GALERII

13 października 2014 r.


  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


13 października 2014 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami: Jolantą Jędrzejewską, Elżbietą Lipką, Elżbietą Lewandowską, przygotowali i przedstawili program słowno- muzyczno- taneczny.


Na uroczysty apel z okazji DEN zostali zaproszeni: dyrekcja szkoły, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, nauczyciele emerytowani, rodzice, uczniowie klas 0- VI oraz przedszkolaki.


Poprzez wiersze, piosenki, tańce i wręczenie laurek uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom oświaty za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Zaproszeni goście gromkimi brawami nagrodzili występy uczniów klas trzecich.EL


Zapraszamy do GALERII

11 października 2014 r.


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DRUŻYNOWY RINGO

   Dnia 11 października 2014 roku na kompleksie sportowym im. Jana Pawła II przy PSP 
w Mogielnicy odbył się Ogólnopolski Turniej Drużynowy w Ringo o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Mogielnicy. W zawodach wzięło udział 100 osób. Przybyli z Białorusi, Kurpiowskiego Towarzystwo Ringo, Warszawy Adamowa, Goszczyna i Mogielnicy. 

Otwarcie turnieju rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta w Mogielnicy p. Sławomir Chmielewski, dyrektor PSP w Mogielnicy 
p. Witold Ścisłowski, w-ce dyrektor p. Jolanta Błach, Prezes Polskiego Towarzystwa Ringo 
p. Krystyna Anioł-Strzyżewska, wiceprezes ds. współpracy międzynarodowej p. Antoni Stasch 
i wiceprezes ds. sportowych p. Mariusz Wangryn.  
Zawody rozpoczęły się o godz.10, a zakończyły ok. godz.18.30. We wszystkich kategoriach rywalizacja była do samego końca bardzo zacięta.


Wyniki z Ogólnopolskiego Drużynowym Turnieju w Ringo – 11.10.2014r


Dwójki do lat 13 chłopcy

1. Goc Mikołaj - UKS Mogielnica

Dąbrowski Kacper - UKS Mogielnica

2. Wnuk Kacper - UKS Mogielnica

Duszyński Gabriel - UKS Mogielnica

3. Duszak Przemysław - KTR

Kamiński Sebastian -KTR


Dwójki do lat 13 dziewczęta

1. Prusaczyk Roksana -KTR

Duszak Kamila -KTR

2. Szewczyk Kinga -KTR

Chochlewicz Beata -UKS Goszczyn

3. Baranowska Łucja - UKS Goszczyn

Kot Martyna - UKS Goszczyn


Dwójki do lat 16 chłopcy

1. Surgiewicz Konrad - KTR

Brzeski Kacper - KTR

2. Komorowski Hubert -UKS Goszczyn

Stańczyk Mateusz - UKS Goszczyn

3. Mikita Mazanik - Białoruś

Ilya Ivanov - Białoruś


Dwójki do lat 16 dziewcząt

1. Szymczyk Sandra - KTR

Kowalczyk Izabela - KTR

2. Skrzeczyńska Małgorzata - Adamów

Mirkowska Weronika - Adamów

3. Leszczyńska Zuzanna - WTR

Gabryszewska Hanna - WTR


Dwójki Otwarta Kobiet

1. Vilchynskaya Ina - Białoruś

Kutasowa Nataliya - Białoruś

2. Wangryn Paulina - UKS Mogielnica

Kot Adrianna - UKS Mogielnica

3. Spiryna Aliaksandra - Białoruś

Dzianisava Tatsiana - Białoruś


Dwójki Otwarta Mężczyzn

1. Chuduk Pawel - Białoruś

Chuduk Viachaslau - Białoruś

2. Teklak Andrzej - UKS Mogielnica

Godlewski Cezary - WTR

3. Błach Piotr - UKS Mogielnica

Błach Mateusz - UKS Mogielnica


Główny sędzia zawodów i organizator turnieju p. Andrzej Teklak pragnie podziękować Burmistrzowi Gminy i Miasta p. Sławomirowi Chmielewskiemu, Dyrektorowi PSP w Mogielnicy p. Witoldowi Ścisłowskiemu, Dyrektorowi MGOK w Mogielnicy p. Robertowi Lipiec i Prezes Polskiego Towarzystwa Ringo p. Krystynie Anioł – Strzyżewskiej za pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju w Ringo 2014 r. w Mogielnicy. Chciałby podziękować również swojej żonie Agnieszce, która pełniła rolę fotografa oraz sprawowała opiekę nad przybyłymi gośćmi, a także kierownikowi stołówki p. Małgorzcie Dudzińskiej i paniom, które sprawiły, że wszyscy uczestnicy turnieju wrócili do domu z „pełnymi brzuszkami”.
opracował:

AT


Zapraszamy do GALERII

9 października 2014 r.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


  Dnia 09 października 2014 r. klasa O A wraz z wychowawczynią Edytą Łaski i panią Kariną Maciak oraz przy dużej pomocy rodziców zorganizowali „Święto Pieczonego Ziemniaka”.Po licznych grach i zabawach w klasie przemaszerowaliśmy nad zalew, gdzie w miejscu do tego przeznaczonym rodzice rozpalili ognisko. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani wicedyrektor Jolanta Błach, która miała okazję obserwować nasze zmagania z przygotowaniem potraw, a także degustować nasze wytwory. Nie zapomnieliśmy również o kaczuszkach, które zostały nakarmione przez uczniów chlebem.
 Miłym akcentem było rozdanie przez panią wychowawczynię pamiątkowych dyplomów. Piękna aura sprzyjała śpiewom, a czas spędzony na pieczeniu kiełbasek i ziemniaków upłynął bardzo szybko. Wszystkim tak bardzo się podobało, że obiecaliśmy powtórzyć to za rok.Do zobaczenia………………………….

Zapraszamy do GALERII

 
30 września 2014 r.


DZIEŃ CHŁOPAKA 

W dniu 30 września 2014 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Chłopaka. Oprócz klasowych uroczystości, podczas których nasi ulubieńcy zostali obdarowani drobnymi upominkami, klasy IV a, IV c oraz VI b pod kierownictwem pań: Grażyny Dębniak, Eweliny Kołtunowicz oraz Natalii Skrzypczyńskiej przygotowały krótki apel mający na celu w zabawny sposób przedstawić postać nowoczesnego chłopca oraz jego ulubionych rozrywek.Apel cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno naszych młodych panów jak i tych starszych, należących do grona pedagogicznego.


NSAby szczególnie uczcić ten dzień  rodzice wraz z wychowawcą kl. Va przygotowali ognisko klasowe, podczas którego  nie tylko piekli kiełbaski i delektowali się przygotowanym poczęstunkiem, ale przede wszystkim integrowali zespół klasowy. 
KS


Impreza klasy V b została przygotowana przez koleżanki z klasy, wychowawcę oraz mamy z V b. Repertuar imprezy przewidywał: * występ artystyczny koleżanek z klasy; * Egzamin na SUPERMENA zakończony przyznaniem ORDERÓW dla wszystkich PANÓW. Dzień Chłopaka klasa zakończyła wspólnym ogniskiem nad zalewem, podczas którego pieczone były kiełbaski. Dodatkowymi atrakcjami był SMACZNY TORT i PREZENTY przygotowane przez płeć piękną. Zabawy i śmiechu było co nie miara :)
ATM


Zapraszamy do GALERII Składamy Wszystkim Panom i tym dużym i tym małym najserdeczniejsze życzenia, oby spełniły się ich marzenia.  

14 września 2014 r.

75 ROCZNICA NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH I ROSJI RADZIECKIEJ NA POLSKĘ 
ORAZ 
POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO


 Dnia 14 września 2014 r. w Mogielnicy odbyła się uroczystość z okazji obchodów 75 rocznicy Napaści Niemiec Hitlerowskich i Rosji Radzieckiej na Polskę oraz Powstania Polskiego Państwa Podziemnego przygotowana przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego


Obchody rozpoczęły się uroczystą akademią w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: Pani Grażyny Dębniak, Pani Eweliny Kołtunowicz, Pani Katarzyny Stodulskiej oraz Pana Marcina Skoniecznego. Uroczystość uświetniła  Młodzieżowo - Dziecięca Orkiestra Dęta z Mogielnicy oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogielnicy i żołnierze Wojska Polskiego.


   Po akademii odbył się przemarsz ulicami miasta pod pomniki, gdzie złożono kwiaty, a następnie Msza Święta " Za Ojczyznę". 
 
Zapraszamy do GALERII.


 


PAMIĘTAMY O WIELKICH POLAKACH


   


Jednym z niewątpliwie wielkich polaków był Fryderyk Chopin.

W dniu 9 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski

J. Piłsudskiego w Mogielnicy mogliśmy przypomnieć sobie życie i twórczość tego właśnie muzyka i kompozytora.

Na początku wysłuchaliśmy poloneza As-dur, aby poczuć odpowiedni nastrój.

W krótkiej scence uczniowie, wcielając się w role: Fryderyka, jego matki i siostry oraz kolegi- Ludwika, przypomnieli tamte trudne czasy, w których żył i tworzył wielki muzyk.

Następnie usłyszeliśmy krótkie narracje o życiu Chopina, który od najmłodszych lat interesował się muzyką a pierwszego poloneza skomponował mając zaledwie 7 lat. Wiele podróżował- Wiedeń, Berlin, Paryż.

Kiedy miał 20 lat opuścił Polskę na zawsze, ale myślami, sercem i swoją muzyką był zawsze w Ojczyźnie. Miłość, melancholia, ból, wszystko to odbijało się w jego utworach, a w pełnych wdzięku i czułych melodiach słychać odgłosy walk, groźnych rycerskich pochodów, odległych wspomnień bohaterskiej Ojczyzny.

Wiersze i słowa prozy przeplatane były jego mazurkami, polonezami, nokturnami, walcami, balladami.

Apel przygotowali uczniowie klasy IIc pod kierunkiem wychowawczyni – pani Elżbiety Lewandowskiej. Dekoracją zajęły się panie: Romana Lipiec, Elżbieta Lipka,

Elżbieta Lewandowska. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Ewa Papis.

Po zakończeniu programu poetycko – muzycznego nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursie pt. „Fryderyk Chopin oczami dziecka”. Prace konkursowe przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich.


Elżbieta Lewandowska  

PRZYJAŹNIE Z PIESKAMI


W ramach podniesienia bezpieczeństwa w dniu 3 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Mogielnicy przy współudziale Rady Rodziców zorganizowano dla wszystkich uczniów i przedszkolaków szkolenie: „Jak zachować się podczas spotkania z psem.”

Wykwalifikowani trenerzy pokazywali uczniom elementy bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dzieci mogły zobaczyć typowe zachowania psów i poznały zagrożenia wynikające ze złego postępowania.

W szkoleniu uczestniczyły również dwa przyjaźnie usposobione psy.

PIKNIK TRZYMAJ FORMĘ 2014 R.


PIKNIK TRZYMAJ FORMĘ


  „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć!”Wszystko rozpoczęło się od propozycji Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Nasza szkoła rozpoczęła realizację programów edukacyjnych tj. „Czyste powietrze wokół nas” , „ Nie pal przy mnie proszę” zrealizowanych przez klasy O-III oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” i „TRZYMAJ FORMĘ” realizowane w klasach IV–VI. 


W dniu 16.06.2014r w PSP w Mogielnicy odbył się finał. Klasa IV a i klasa
V b pod kierunkiem p. Katarzyny Stodulskiej i p. Grażyny Dębniak przygotowały program słowno – muzyczny. Dekoracje wykonały klasy IV b i V a pod opieką p. Agnieszki Mikuły-Teklak, p. Ewy Papis oraz p. Marcina Skoniecznego. 
Oczywiście całość została połączona z degustacją zdrowej żywności przygotowanej przez rodziców uczniów klasy IV a. Stoły były zarówno bardzo ładnie jak i „przepysznie” przygotowane. Znajdowały się na nich m.im. soki własnego wyrobu, kanapki, sałatki owocowe, miód z własnej pasieki, napój z zielonej pietruszki, serek ze szczypiorkiem, ciasto marchewkowe i wiele, wiele innych pyszności. Wszystko bardzo nam smakowało:)Dziękujemy Dyrekcji za pomoc przy realizacji programów oraz rodzicom za przygotowanie takich zdrowych wspaniałości!!!

 

ATM i KS

koordynator programów : AMT


Zapraszamy do GALERII

1 września 2014 r.

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.


 Proboszcz Ks. Prałat Henryk Trzaskowski odprawił na sali gimnastycznej naszej szkoły Mszę Świętą w intencji wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz ich rodziców. Następnie Pan Dyrektor Witold Ścisłowski przekazał wszystkim zgromadzonym najważniejsze informacje dotyczące nowego Roku Szkolnego 2014/2015 oraz uroczyście ogłosił jego początek.

Po zebraniu ogólnym uczniowie i rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas.

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

 
MAPA SERWISU
STATYSTYKA