21 września 2018. imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Szkoła Podstawowa
w Mogielnicy
tel. +48 48 663-50-15
pspmogielnica@wp.pl
  

AKTUALNOŚCI
Podręczniki do religii w roku szkolnym 2018/2019


Podręczniki do religii w roku szkolnym 2018/2019


 

Klasa 0

„Kocham dobrego boga” - E. Osewska ks. J. Stala  Jedność

 

Klasa I

„W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” - ks R. Szewczyk, A. Frączak Wyd . Katechetyczne

 

Klasa II

„A oto ja jestem z wami”- ks R. Szewczyk, A. Frączak Wyd . Katechetyczne

 

Klasa III

„Kto spożywa moje Ciało, ma życie” - ks R. Szewczyk, A. Frączak Wyd . Katechetyczne

 

Klasa IV

„Miejsca pełne BOGActw” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek

Wyd. Jedność

 

Klasa V

„Spotkania uBOGAcające” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska Wyd. Jedność

 

Klasa VI

„Tajemnice BOGAtego życia” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska Wyd. Jedność

 

Klasa VII

„Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska Wyd. Jedność

 

Klasa VIII

„Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska Wyd. Jedność

OTWARCIE BASENU

OTWARCIE BASENU

Zapraszamy na otwarcie basenu przy PSP nr 2 w Mogielnicy, w sobotę 26.05.2018 w godzinach 10.00-20.00

Tego dnia wstęp na basen będzie bezpłatny!!!

Życzymy słonecznej pogody oraz miłego pluskania. J27 stycznia 2018r.

JASEŁKA

 

22 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka pod hasłem „Brama do niebios jest ciasna” przygotowane przez s. A. Skowrońską, p. M. Kiljan, p. E. Łaski oraz przy dużej pomocy nauczycieli i rodziców. Uczniowie klas trzecich w specjalnie przygotowanych strojach i w przepięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, pastorałkami. Niezwykłe wrażenie zrobił również taniec aniołów z obręczami do pastorałki „Gwiazdy świecą nad stajenką”.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dopełnieniem uroczystości była  pastorałka „Mario, czy Ty wiesz?” w wykonaniu uczennicy kl. III A –Natalki i Jej  Mamy. Ich cudowne  wykonanie tego utworu, wzruszyło niejednego widza do łez. Na koniec głos zabrał pan dyrektor Witold Ścisłowski, dziękując za przepiękny występ i życząc zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.Zapraszamy do GALERII

5 grudnia 2017r.


WYCIECZKA KLAS IV

 

W dniu 5 grudnia 2017r. wyjechaliśmy z klasami IV do Warszawy na jednodniową wycieczkę.

 

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Stadion Narodowy na którym wybraliśmy ścieżkę - Sportowe Emocje. Oczywiście nie zabrakło ich, gdyż nie tylko mogliśmy obejrzeć stadion, ale również salę konferencyjną piłkarzy, ich szatnie, łazienki, miejsce masażu itd.

 

Dodatkowo trafiliśmy na otwarcie "Narodowy - Zimowy". Dzięki czemu mogliśmy zobaczyć uczniów zawodowo tańczących na łyżwach figurowych. Próbowaliśmy zapamiętać wszystkie informacje przekazywane przez przewodnika, co dało się zauważyć, gdy nasi uczniowie prawidłowo odpowiadali na zadawane przez niego pytania.

 

Na zakończenie zwiedzania uczniowie mogli się udać do sklepu sportowego, aby wrócić do domu z "drobną" pamiątką. Następnym punktem naszej wycieczki była lekcja savoir-vivre. Tam nie tylko słuchaliśmy o zasadach dobrego zachowania, ale również ćwiczyliśmy je w praktyce. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

 

Wróciliśmy zadowoleni i bardzo szczęśliwi, że wyjazd MIKOŁAJKOWY był bardzo udany.

 

Przygotowała:

AMT


Zapraszamy do GALERII

 

4 grudnia 2017r

WIELKIE MISIOWE ZGROMADZENIE

 

„MAŁY, DUŻY, PLUSZOWY, CZASEM W ZABAWNYM KUBRAKU. CHYBA KAŻDY MA SWOJEGO ULUBIONEGO, KTÓRYM BAWIŁ SIĘ W DZIECIŃSTWIE I KTÓREGO CIEPŁO WSPOMINA”.

 

        Miś, bo o nim mowa, miał swoje święto 23 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Mogielnicy pt.: „WIELKIE MISIOWE ZGROMADZENIE”.

W tym dniu cała społeczność szkolna przyniosła do szkoły swojego pluszowego misia, a każda klasa posiadała swój emblemat.

Obchody ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA zaczęliśmy misiowym przemarszem przez nasze miasto. Następnie na sali gimnastycznej zgromadziły się wszystkie misie: duże i małe. Tak zaczęła się wspólna zabawa. Atrakcji było co niemiara. Wszystkie misie chętnie wysłuchały wiadomości o najbardziej lubianych misiach znanych z telewizji oraz brały udział w konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i medale „Przyjaciel/Przyjaciółka Pluszowego Misia”.

W przedsięwzięciu tym dzielnie wspierali nas RODZICE, którzy w rolach „Misiów” i „Pracowitych Pszczółek” brali czynny udział w zabawie.

„Wielkie Misiowe Zgromadzenie” zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i uhonorowaniem dyrekcji szkoły i rodziców Medalem  „PRZYJACIEL PLUSZOWEGO MISIA”.

        Dziękujemy za wsparcie sponsorom imprezy: Radzie Rodziców, Rodzicom, Bankowi Spółdzielczemu Biała Rawska o/Mogielnica, Aptece „Alma”.

Organizatorzy imprezy: p. Ewa Papis, Agnieszka Klimek-Dudzińska, Agnieszka Mikuła-Teklak.

 

 

Przygotowała:

EP

20 listopada 2017r.

 

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM...

W dniu 15.11.2017 klasa V b wraz z wychowawczynią panią Anną Wolszakiewicz była na szkoleniu w Powiatowej Komendzie Policji w Grójcu. 

Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w policji, odbyła się również pogadanka na temat: "Bezpieczeństwa w ruchu drogowym". A największą popularnością cieszył się radiowóz policyjny.

W wyniku szkolenia 5 uczniów naszej klasy zadeklarowało pełną gotowość do służby w policji.

 Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ważnym szkoleniu.

AW


Zapraszamy do GALERII

20 listopada 2017r.


99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

   W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie PSP nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego wystąpili dwukrotnie: przed Gronem Pedagogicznym i Kolegami w Szkole oraz przed mieszkańcami Mogielnicy w dorocznym występie artystycznym. Uczniowie klas 7-ych i klasy I-szej połączyli swe siły i talenty dla uświetnienia rocznicy tak istotnej dla naszej miejscowości - przed swymi krajanami, sąsiadami oraz rodzinami.

   Należy przypomnieć, że to dzięki niepodległości Mogielnica odzyskała prawa miejskie, a naczelnik Piłsudski w swoim czasie, w drodze do Spały zawsze kilka chwil spędzał na odpoczynku w miasteczku i rozmowie z mieszkańcami. Miał wśród nich swoich znajomych i wiedział, jakim kosztem owa Niepodległość została odzyskana… Teraz ich potomkowie odtworzyli ów Czas dla swoich bliskich …

Nasza uroczystość w MGDK-u naznaczona została odrobiną tremy i… awarią sprzętu nagłaśniającego. Nie zdeprymowało to jednak artystów, którzy kontynuowali swój występ, a  przeplatające się wiersze, pieśni legionowe i „krakowiak” – stworzyły niesamowitą, niepowtarzalną kompozycję rekompensującą wszelkie usterki.

Wprowadzone w klimat i realia Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez swoich opiekunów i wychowawców: panie T. Tkaczyk, B. Jakubowską, N. Skrzypczyńską i pana P. Soleckiego – dali z siebie wszystko. Nie da się ukryć, że największe uznanie zyskali najmłodsi – tancerze z kl. 1 na twarzach których widoczne było przejecie i towarzyszące im emocje artystyczne. Wszyscy nasi artyści na zakończenie nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

  Po występie – wszyscy zebrani przeszli pod mogielnickie pomniki bojowników o wolność i niepodległość. Delegaci Instytucji i Środowisk złożyli kwiaty. A ostatnim akcentem był udział zebranych we mszy świętej w intencji Ojczyzny.

 

PS

 

Zapraszamy do GALERII

 

 

 

20 listopada 2017r.


DZIEŃ PAPIESKI

W tym roku XVII Dzień  Papieski obchodzony był 8 października. W tym dniu w Polsce i poza jej granicami dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, jego nauczanie oraz świętość. W całym kraju odbywały się liczne wydarzenia duchowe i kulturalne.

Tegoroczna uroczystość przebiegła pod hasłem „Idziemy naprzód z nadzieją”. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in.: ,Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać".

Również w naszej szkole z tej okazji uczniowie klasy VI b pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Melon i wychowawcy pani Grażyny Dębniak przygotowali i zaprezentowali  program słowno – muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II oraz jego nauczaniu.

W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

GD


Zapraszamy do GALERII

20 listopada 2017r.


ŚLUBOWANIE

   Dnia 23.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy.

   Klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami panią Teresą Tkaczyk oraz panią Lucyną Rek przygotowały piękny program artystyczny.

   Pan Dyrektor Witold Ścisłowski pasował każdego ucznia, a następnie wręczył kolorowe ołówki. Następnie Dyrekcja obdarowała I-klasistów tarczą szkolną oraz dyplomami. Rodzice również nie zapomnieli o upominkach.

   Uczniowie klas III przyjęli I-klasistów do braci uczniowskiej. A ten radosny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

TT

Zapraszamy do GALERII


30 października 2017r.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

Coroczną tradycją naszej klasy jest organizacja „Święta Pieczonego Ziemniaka’’. W tym roku już jako uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią i dużą, dużą pomocą rodziców takie obchody przypadły na 16.10.2017 r. Punktualnie o 14.00 stawiliśmy się w miejscu wyznaczonym do rozpalania ogniska przy zalewie w Mogielnicy. Nie zabrakło kiełbasek, ziemniaków oraz dobrego humoru. A potem nastąpił moment, w którym gier i zabaw nie było końca. Do zobaczenia za rok…….:)Zapraszamy do GALERII

30 października 2017r.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dnia 13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi oraz rodzice.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas III pod kierunkiem pani Małgorzaty Kiljan i Edyty Łaski. Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli, pracowników administracji  i obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor Witold Ścisłowski, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował uczniom za piękny występ, a nauczycielom i pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.


Zapraszamy do GALERII

18 października 2017r.

KONKURS PLASTYCZNY

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 Kategorie wiekowe:- grupy przedszkolne i klasy O

- klasy I-III szkół podstawowych

- klasy IV – VII szkół podstawowych                                                                                              

Tematyka pracy:                                                            

Ilustracja ma przedstawiać głównego bohatera – Pluszowego  Misia.

Format pracy:

 A3

Technika pracy:

Dowolna

Termin konkursu:                          

Prace należy dostarczyć do 15 listopada 2017r do p. Agnieszki Mikuły-Teklak

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

„MOJA OJCZYZNA”

Kategorie wiekowe:

- klasy IV – VII szkół podstawowych                                                                                              

Tematyka pracy:                                                             

Ilustracja ma przedstawiać swój kraj w KONTURACH GRANICY naszego kraju w dowolnym krajobrazie, który uczeń sobie wyobraża.
 

Format pracy:

 A3                                                       

Technika pracy:                                                                                        

Dowolna

 

Termin konkursu:                          

Prace należy dostarczyć do  31 PAŹDZIERNIKA 2017r do p. Agnieszki Mikuły-Teklak

 

 

18 października 2017r.


REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO

 DLA DZIECI


1. Organizator konkursu–   Biblioteka szkolna.

2. Konkurs rozpoczyna się 20.09.2017 r. i trwać będzie do 20.11.2017r.

3. Tematem prac konkursowych jest napisanie Wiersza o Misiu.

4. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 0 – VII

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1.Prace należy dostarczyć do Biblioteki , do dn. 20.11.2017 r. Jest to ostateczny termin dostarczania prac do Biblioteki, po tym terminie prace nie będą przyjmowane.                                                                                       

2. Praca konkursowa ma być pracą pisemną, temat pracy: Wiersz o Misiu.                                                            

3.Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi ( z wyjątkiem dzieci poniżej 9 lat, które same nie potrafią pisać, pracę pisze z dzieckiem rodzic lub opiekun), wykonanymi dowolną techniką, wcześniej nieopublikowanymi.                                                                                                                                     

4.Każde z dzieci może przekazać tylko jedną pracę. 

5. W Konkursie można brać udział wyłącznie osobiście, tj. niedopuszczalne jest dokonywanie zgłoszeń w imieniu osób trzecich.   

6.  Prawa autorskie pracy w momencie przekazania przechodzą na organizatora. 

7.Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę tytułem oraz swoimi danymi: imię i nazwisko ( z tyłu pracy ). Prace niepodpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu. 

8. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie nie zakwalifikowanie pracy do konkursu lub utratę prawa do nagrody. 

9. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku: 6 – 14 lat.

 Wyniki konkursu i nagrody.

1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu. 

2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.

3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez ogłoszenie zawierające tytuły nagrodzonych wierszy oraz imiona i nazwiska zwycięzców podczas spotkania ” WIELKIE MISIOWE ZGROMADZENIE" organizowanego przez Bibliotekę w dn. 23.11.2017r.

4. Przyznane będą nagrody rzeczowe za pierwsze, drugie, trzecie miejsce oraz dyplomy za uczestnictwo w konkursie  na „ WIELKIM MISIOWYM ZGROMADZENU”.

5. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.                                                                                                                           

6.Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

 

Postanowienia końcowe:

1. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy podczas spotkania oraz na stronie szkoły oraz Facebooku.

2. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

3. Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie szkoły oraz na Facebooku.

4. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.

5.Organizator zastrzega sobie prawo do:  

a) zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.  

b) odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny, 

 c) nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac, 

 d) rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

8 października 2017 r.

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

   W ciągu minionych tygodni odbywały się w naszej szkole szereg imprez klasowych, wyjść pozaszkolnych do pizzerii jak również na ognisko, a także wycieczek mających na celu upamiętnienie święta naszych panów, mianowicie Dnia Chłopaka.

Z okazji Waszego święta wszystkie kobiety i te małe i te duże składają Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo uśmiechu na twarzy, pokory ducha oraz sympatii koleżanek J.


Zapraszamy do GALERIISERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA:)

https://m.facebook.com/Publiczna-Szkoła-Podstawowa-nr-2-im-Józefa-Piłsudskiego-w-Mogielnicy-277897616036384/?ref=bookmarks18 sierpnia 2017 r.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ 
4 WRZEŚNIA 2017 R.  (poniedziałek)


8 sierpnia 2017r.

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

dopuszczony do użytku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018.

 

Typ szkoły:    Szkoła Podstawowa                                                               Klasa: 0 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

1

Wychowanie przedszkolne

„Trampolina- Zanim zostaniesz uczniem”

Roczne przygotowanie przedszkolne

A. Głuszniewska

E. Grzeszczak

D. Piotrowska

D. Stryjewska

B. Osińska

PWN

 

E.Wangryn

B. Bukowska

H. Skoczek

2

Język angielski

NEW ENGLISH ADVENTURE STARTER

R. Raczyńska

PEARSON

 

N. Skrzypczyńska

A. Wolszakiewicz

3

Religia

 

„Kocham dobrego Boga”

D. Kurpiński

E. Osewska

ks. J. Stala

Jedność

 

J. Melon

s. A. Skowrońska

 

                                                          Klasa: I 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

1

Nauczanie zintegrowane

 

„Elementarz XXI wieku”

E. Hryszkiewicz

B. Stępień

I. Winiecka – Nowak

M. Ogradowczyk

K. Błeleniecka

 

Nowa Era

 

L. Rek

T. Tkaczyk

2

Język angielski

New English Adventure 1

 

T. Lochowski

C. Bruni

R. Raczyńska

Pearson

 

Natalia Skrzypczyńska

Anna Wolszakiewicz

3

Religia

 

„E imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” + Domownik

ks. dr R. Szewczyk

dr A. Frączak

ks. dr S. Kielczyk

M. Dubińska

D. Zaberg

Wyd. Katechetyczne

 

J. Melon

s. A. Skowrońska

                                            

                                                           Klasa: II 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

1

Nauczanie zintegrowane

 

„Elementarz XXI wieku”

E. Hryszkiewicz

B. Stępień

J. Winiecka-Nowak

M. Ogrodowczyk

K. Bieleniecka

Nowa Era

 

E. Lewandowska

J. Jędrzejewska

2

Język angielski

New English Adventure 2

V. Lambert

A. Worcill

 

PEARSON

 

N. Skrzypczyńska

A. Wolszakiewicz

3

Religia

 

„A oto ja jestem z Wami”

 

ks. dr R. Szewczyk

dr A. Frączak

D. Kwiatkowska

J. Mikiel

Wyd. katechetyczne

 

J. Melon

s. A Skowrońska

 

                                                           Klasa: III 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

1

Nauczanie zintegrowane

 

„Elementarz XXI wieku”

 

Ewa Hryszkiewicz

B. Stępień

K. bielenica

M. Kwil, M. Bura

Nowa Era

 

E. Łaski

A. Barańska

M. Kiljan

2

Język angielski

 

New English Adventure 3

T. Lachowski

A. Warall

kons. M. Bogucka

Pearson

 

N. Skrzypczyńska

A. Wolszakiewicz

3

Religia

 

„Kto spożywa moje ciało, ma życie”

ks. dr R. Szewczyk

dr A. Frączak

D. Kwiatkowska

J. Mikiel

Wyd. Katechetyczne

 

J. Melon

s. A. Skowrońska

                                                                                                                    


                                                           Klasa: IV 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

 

 

1

Język polski

 

„Słowa na start”

A. Klimowicz

M. Derlukiewicz

Nowa Era

 

Jolanta Błach

Grażyna Dębniak

 

 

2

Historia

„Wczoraj i dziś”

Grzegorz Wojciechowski

Nowa Era

 

P. Solecki

 

 

3

Język angielski

 

Steps Plus

S. Wheeldon, T. Falla

P.A.Davis, P.Skipton

Oxford

University Press

800/1/2017

Natalia Skrzypczyńska

Anna Wolszakiewicz

 

 

4

Matematyka

 

„Matematyka z kluczem”

 

Marcin Braun

Małgorzata Paszyńska

a. Mańkowska

Nowa Era

 

Ewelina Kołtunowicz

Marzanna Ścisłowska

Elżbieta Lewandowska

 

 

5

Przyroda

 

„Tajemnice przyrody”

 

Maria Marko-Worłowska

Feliks Szlajfer

Joanna Stawarz

Nowa Era

863/2017

Barbara Jakubowska

 

 

 

6

Muzyka

Lekcja muzyki

 

Monika Gromek

Grażyna Kilbach

 

Nowa Era

 

852/1/2017

 

A. Mikuła-Teklak

 

 

7

Plastyka

 

„Do dzieła!”

Jadwiga Lukas

Krystyna Onak

Nowa Era

 

A. Mikuła-Teklak

 

 

8

Technika

„Jak to działa?”

Lech Łabecki

Marta Łabecka

Nowa Era

295/1/2017

A. Mikuła-Teklak

 

 

9

 

Religia

 

„Miejsca pełne bogactw”

+ ćwiczenia

 Ks. Krzysztof Mielnicki

Elżbieta Kondrak

Bogusław Nosek

Jedność

 

 

 

S. A. Skowrońska

Jolanta Melon

 

10

Informatyka

„Lubię to”

Michał Kęska

Nowa Era

 

                                                           Klasa:V 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

 

1

Język polski

 

„Słowa na start”-

Marlena Derlukiewicz

Anna Wojciechowska

Agnieszka Marcinkiewicz

Nowa Era

338/3/2013/2015

338/4/2013/2015

Jolanta Błach

Grażyna Dębniak

 

2

Historia i społeczeństwo

 

„Wczoraj i dziś”

Grzegorz Wojciechowski

Nowa Era

443/2/2013/2015

Paweł Solecki

 

3

Język angielski

 

„TEAM UP 2”

D. Newbold,

P. Bonen

D. Delaney

Oxford

682/2/2014

Natalia Skrzypczyńska

Anna Wolszakiewicz

 

4

Matematyka

 

„Matematyka z kluczem”

 

M. Braun

M. Paszyńska

A. Mańkowsks

Nowa Era

157/2/2012/z1/2015

157/3/2012/z1/2015

Ewelina Kołtunowicz

Marzanna Ścisłowska

Elżbieta Lewandowska

 

5

Przyroda

 

„Tajemnice przyrody”

 

Janina Ślósarczyk

Ryszard Kozik

Feliks Szlajfer

Nowa Era

399/2/2013/2015

Barbara Jakubowska

 

 

6

Muzyka

„I gra muzyka”

Monika Gromek

Grażyna Gilbach

Nowa Era

569/2012/2015

A. Mikuła- Teklak

 

7

Plastyka

 

„Do dzieła!”

Jadwiga Lukas

Krystyna Onak

Nowa Era

326/1/2011/2015

A. Mikuła-Teklak

 

8

Wychowanie do życia w rodzinie

„W drodze ku dorosłości” – ćwiczenia i materiały

Praca zbiorowa pod redakcją Teresy Król

Rubikon

----------------

Barbara Jakubowska

 

9

Zajęcia techniczne

„Jak to działa?”

Lech Łabecki

Marta Łabecka

Nowa Era

295/2010/2015

A. Mikuła-Teklak

 

10.

 

Religia

 

„uBOGAcające” + ćwiczenia

Red. Ks. dr  K. Mielnicki

Jedność

 

S. A. Skowrońska

Jolanta Melon

 

11

Zajęcia komputerowe

„Lubię to”

Michał Kęska

Nowa Era

729/2/2016

Marzanna Ścisłowska

Witold Ścisłowski

Ewelina Kołtunowicz

 

 

                                      Klasa:VI 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

 

1

Język polski

 

„Słowa na start”

Marlena Derlukiewicz

Anna Wojciechowska

D. Chwastniewska

Nowa Era

338/5/2014/2016

338/6/2014/2016

Jolanta Błach

Grażyna Dębniak

 

2

Historia i społeczeństwo

 

„Wczoraj i dziś”

Grzegorz Wojciechowski

Nowa Era

443/3/2013/2015

Paweł Solecki

 

3

Język angielski

 

„Team up 3”

J. Quintana

P. Boken

Oxford University Press

682/3/2014

Natalia Skrzypczyńska

Anna Wolszakiewicz

 

4

Matematyka

 

„Matematyka z kluczem”

 

M. Braun

A Mańkowska

Nowa Era

157/4/2011/2016

Ewelina Kołtunowicz

Marzanna Ścisłowska

Elżbieta Lewandowska

 

5

Przyroda

 

„Tajemnice przyrody” + zeszyt ćwiczeń

Joanna Stawarz

Feliks Szlajfer

Hanna Kowalczyk

Nowa Era

339/3/2014

Barbara Jakubowska

 

 

6

Muzyka

I gra muzyka

M. Gromek

G. Kilbach

Nowa Era

569/2012/2015

A. Mikuła-Teklak

 

7

Plastyka

 

„Do dzieła”

Jadwiga Lukas

Krystyna Onak

Nowa Era

326/2011/2015

A. Mikuła-Teklak

 

8

Wychowanie do życia w rodzinie

„W drodze do dorosłości” – ćwiczenia i mater. kl. V i VI

Praca zbiorowa pod redakcją Teresy Król

Rubikon

---------------------

Barbara Jakubowska

 

9

Zajęcia techniczne

„Jak to działa?”

Lech Łabecki

Marta Łabecka

Nowa Era

295/3/2010/2016

A. Mikuła-Teklak

 

10

 

Religia

 

„Tajemnice BOGAtego życia” + ćwiczenia

 

Red. Ks. dr K. Mielnicki E. Kondrak

E. Parszewska

 

Jedność

 

 

S. A. Skowrońska

Jolanta Melon

 

11

Zajęcia Komputerowe

„Lubię to”

Michał Kęska

Nowa Era

729/3/2017

Marzanna Ścisłowska

Witold Ścisłowski

Ewelina Kołtunowicz

 

                                                                                              

                                  Klasa:VII 

Lp.

Nazwa przedmiotu

Tytuł

Autor

Wydawnictwo

Nr dopuszczenia MEN

Nauczyciel realizujący

 

1

Język polski

 

„Słowa na start”

Marlena Derlukiewicz

Anna Wojciechowska

D. Chwastniewska

Nowa Era

 

Jolanta Błach

Grażyna Dębniak

 

2

Historia

 

„Wczoraj i dziś”

S. Roszak

A. Łaszkiewicz

Nowa Era

 

Paweł Solecki

 

3

Język angielski

 

English Plus Options

B. Wetz

D. Pye

Oxford University Press

682/3/2014

Natalia Skrzypczyńska

Anna Wolszakiewicz

 

4

Matematyka

 

„Matematyka z kluczem”

 

M. Braun

A Mańkowska

Nowa Era

875/1/2017

Ewelina Kołtunowicz

Marzanna Ścisłowska

Elżbieta Lewandowska

 

5

Biologia

 

Puls życia

M. Jefima

Nowa Era

844/4/2017

Barbara Jakubowska

 

 

6

Muzyka

Lekcja muzyki

M. Gromek

G. Kilbach

Nowa Era

 

A. Mikuła-Teklak

 

7

Plastyka

 

„Do dzieła”

M. Ipczyńska

N. Mrozkowiak

Nowa Era

 

A. Mikuła-Teklak

 

8

Geografia

Planeta Nowa

R. Malarz

M. Szubert

 

Nowa Era

 

 

 

9

Fizyka

Spotkania z fizyką

G. Francuz-Ornat

T. Kulawik

M. Nowotny-Różańska

Nowa Era

 

 

 

10

 

Religia

 

„Błogosławieni którzy szukają Jezusa”

 

Red. Ks. dr K. Mielnicki E. Kondrak

E. Parszewska

 

Jedność

 

 

S. A. Skowrońska

Jolanta Melon

 

11

Informatyka

„Lubię to”

G. Koba

Nowa Era

 

Marzanna Ścisłowska

Witold Ścisłowski

Ewelina Kołtunowicz

 

12

chemia

Chemia Nowej Ery

J. Kulowiak

T. Kulwik

M.Litwin

Nowa Era

785/1/2017

 

 

 

 Mogielnica 20.06.2017r.

9 czerwca 2017r.

NAJBARDZIEJ KOLOROWA I ODBLASKOWA KLASA

 

     W dniu 9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IV a z PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy przygotowani przez p. Agnieszkę Mikułę-Teklak uczestniczyli w konkursie pt. „Najbardziej kolorowa i odblaskowa klasa”. Konkurs ten został zorganizowany przez Powiatową Komendę Policji w Grójcu, która w ten sposób starała się promować bezpieczeństwo dzieci na drogach.

 Zadaniem uczniów było przygotowanie kolorowych i odblaskowych stroi, jak również odpowiedniego hasła reklamowego, które uczniowie musieli następnie zaprezentować. Za zajęcie II miejsca w konkursie na „Najbardziej kolorową i odblaskową klasę” każdy uczeń, a także opiekun otrzymał nagrody oraz dyplom.

Należy również podkreślić, że Powiatowa Komenda Policji w Grójcu przygotowała dla wszystkich uczestników konkursu dodatkowe atrakcje takie jak pokazy umiejętności psów policyjnych czy miasteczko ruchu drogowego, dodatkowo rozdawane były również odblaski.

Dzięki takim konkursom uczniowie zdobywają dodatkowe umiejętności i wiadomości, które mogą wykorzystać nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w życiu.

Wiadomo przecież nie od dziś, iż bezpieczeństwo każdego człowieka jest bardzo ważne!!!

 

AMT

Zapraszamy do GALERII

8 czerwca 2017r.

MOGIELNICA W STAREJ FOTOGRAFII

     W dniu 8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy VI c w ramach lekcji plastyki pod opieką nauczyciela p. Agnieszki Mikuły-Teklak skorzystali z możliwości obejrzenia wspaniałych fotografii naszego miasta – Mogielnica, przygotowanych przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury.

W tym roku nasze miasto obchodzi 700-lecie istnienia, dzięki czemu jest to okazja nie tylko do oglądania Mogielnicy w starej fotografii, ale również do zdobywania przez naszych uczniów wiedzy na temat swojego miasta. Dzięki tej wstawie nasi uczniowie mogli zgromadzić wartościowe informacje oraz wspomnienia, które będą mogli przekazać kolejnym pokoleniom.

Dziękujemy wszystkim za udostępnienie fotografii, możliwość obejrzenia ich oraz poszerzenia wiedzy na temat naszego miasta – Mogielnica: Uczniowie i nauczyciele PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy.

                                                                                                          

AMT


Zapraszamy do GALERII

„PRZYGODY KLUBU MYSZKI MIKI”

 

     W dniu 1 czerwca 2017 r. w PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy grupa artystyczna rodziców „KOSMOS” przygotowała przedstawienie dla wszystkich naszych dzieci pt.”Przygody Klubu Myszki Miki”.

 Wspaniały występ pozwolił całej społeczności szkolnej choć na chwilę przenieść się w „Krainę bajek”. W naszej bajce wystąpili: Myszka Miki (Andrzej Z.), Myszka Mini (Agnieszka K.), Kaczka Daisy (Joanna M.), Kaczor Donald (Piotr K.), Goofy (Marcin R.), Pies Pluto ( Piotr G.), Księżniczka Zosia ( Aleksandra M.), Księżniczka Amber (Edyta Ł.), Księżniczka Jadzia ( Justyna K.), Księżniczka Clio (Anna K.), Księżniczka Hildigarda (Katarzyna G.), Książe Janek ( Iwona K.), Królowa ( Karolina U.), Król (Adam J.), Czarnoksiężnik Cedryk ( Ewa D.), Księżniczka Elza (Iwona K.), Księżniczka Anna ( Małgorzata J.) i Olaf ( Agnieszka M.T.). Każdy z nas „i ten duży i ten mały” wspaniale się bawił. Do tego wszyscy występujący rozdawali dla dzieci słodkości zasponsorowane przez Radę Rodziców oraz firmę Ferrero z Belska Dużego.

 

Wszystkim osobom za pomoc w realizacji przedstawienia z okazji DNIA DZIECKA dziękuje reżyser Agnieszka Mikuła-Teklak:)

AMT


Zapraszamy do GALERII

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Dnia 26 maja 2017 roku drugoklasiści z naszej szkoły wraz z  wychowawczyniami: p. E. Łaski, A. Barańską i M. Kiljan uczcili wspaniałą uroczystość Dnia Mamy i Taty, zapraszając rodziców na akademię przygotowaną z tej okazji.

Apel rozpoczął się od przywitania zacnych gości i przedstawienia programu słowno – muzycznego. Dzieci recytując wiersze, wyrażały swoją miłość do rodziców. Całość uwiecznił  taniec dziewczynek – motyli i chłopców – żab.

Program zakończyła uczennica Natalka Kwil śpiewając piosenkę U. Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”. Publiczność zgromadzona na uroczystości była bardzo wzruszona wykonaniem utworu, a w niejednym oku zakręciła się łezka.

Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor J. Błach, która przede wszystkim podziękowała i pogratulowała wszystkim artystom i ich wychowawcom a przybyłym rodzicom złożyła najserdeczniejsze życzenia. 


Zapraszamy do GALERII


MISTERIUM DROGI KRZYŻOWEJ

 

12. 04. 2017 rok. Tegoroczne Misterium Drogi Krzyżowej miało wprowadzić wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły w nastrój powagi i zmusić do głębokiej refleksji nad miłością Boga do człowieka. Zadbały o to klasy VIa i VIc z paniami Jolantą Melon, Eweliną Kołtunowicz i Natalią Skrzypczyńską.

   Inscenizacja poszczególnych stacji męki Pańskiej pokazała, że cierpienie Jezusa doprowadziło do Jego zwycięstwa - zmartwychwstania.

   Barwne stroje, pantomima, krótkie treści i nastrojowe pieśni sprawiły, że widzowie w ciszy oglądali spektakl, a na końcu nagrodzili występujących gromkimi brawami.

JMZapraszamy do GALERII

WIZYTA KARDYNAŁA

 

  28 marca 2017 roku, w ramach wizytacji kanonicznej w parafii, w naszej szkole gościł ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Jego Eminencji towarzyszył ks. prałat Henryk Trzaskowski, ks. doktor Marian Walenciej i ks. Sławomir Hermanowicz.

   Szacownych gości powitaliśmy pięknym śpiewem i kwiatami, wręczyliśmy również pamiątkowy album ze zdjęciami naszego miasta, szkoły i pracami naszych uczniów. Przedstawiciele klas trzecich pod kierunkiem pani Jolanty Melon, Elżbiety Wangryn i Bogdy Bukowskiej przygotowali krótki program słowno - muzyczno - taneczny. Starszych kolegów wsparli zerówkowicze z panią Teresą Tkaczyk.

   Ks. Kardynał w krótkim przemówieniu pochwalił nasz występ i zachowanie oraz udzielił błogosławieństwa. Było to wielkie wydarzenie dla nas wszystkich.

   Po spotkaniu z dziećmi Jego Eminencja udał się na spotkanie z Dyrekcją i pracownikami szkoły.

 JMZapraszamy do GALERII

JASEŁKA

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o narodzinach Jezusa Chrystusa zwanych Jasełkami. 

   W czwartek 22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas trzecich pod opieką pań: Jolanty Melon, Elżbiety Wangryn, Bogdy Bukowskiej i Hanny Skoczek. Widowisko przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Pana Jezusa i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt.

   Występ uświetniły dzieci grające na gitarach i instrumentach klawiszowych. Układy taneczne do pastorałek i kolęd nadały występowi charakter musicalu. Piękne stroje i dekoracje pomogli przygotować rodzice - dla nich gorące podziękowania.

  Na koniec mali aktorzy zostali wynagrodzeni gromkimi brawami.

JMZapraszamy do GALERII

22 kwietnia 2017r.

           Lista dzieci przyjętych do

 przedszkola:           1. Kurcińska Zuzanna

           2. Stępniewska Gabriela

           3. Szulczyk Nina

           4. Golianek Aleksandra

           5. Załęcki Mikołaj

           6. Muranowicz Gabriela

           7. Kowalczyk Julia

           8. Szczałba Alan

           9. Królikowski Kacper

10. Wiśniewski Marcel

11. Zgieb Piotr

12. Balcerzak Alicja

13. Rybka Adam

14. Rzepka Piotr

15. Karos Liliana

16. Wasiak Dawid

17. Stępniewska Aleksandra

18. Grela Sebastian

19. Kowalski Kamil

20. Andryka Gabriel

21. Kołacz Kacper

22. Marciniak Nina

23. Tul Adam

24. Piotrowski Karol

25. Jarecka Anna

26. Matuszewski Leon

27. Szewczyk Daniel

28. Lenart Lena

29. Omen Zofia

30. Ślusarczyk Adam

31. Szymczak Antonina

32. Łojewska Katarzyna

33. Łojewski Bartosz

34. Sobierajski Kacper

35. Młodzianka Daria Oliwia

36. Włodarczyk Maria

37. Ciepieniak Marcel

38. Wiśnik Julia

39. Kurcińska Zuzanna Maria

40. Jaworski Bartłomiej Jan

41. Okowiak Adam

42. Stromski Krzysztof Lech

43. Tuszyńska Martyna

44. Strojek Maja

45. Kistnen Sean Gavin

46. Rupińska Lena

47. Latoszek Julia

48. Cieślak Michał

49. Walewska-Krzewina Lena

50. Podladowski Wojciech

51. Sobczyk Julia

52. Michalski Mateusz

53. Kamiński Bartosz

54. Kołodziejczyk Sandra

55. Michalak Stanisław Krzysztof

56. Szymczak Jagoda

57. Bogdański Sebastian

58. Klaus Julia Katarzyna

59. Chodorek Jan Marian

60. Kilian Paulina

61. Gawryś Michał

62. Sobierajski Tomasz

63. Jendra Marcel

64. Cegła Szymona

65. Woźniak Kinga Aleksandra

66. Kruszewski Jan

67. Andryka Alan

68. Chałupka Zofia

69. Kazała Radosław

70. Smolarek Blanka

71. Smolarek Lena

72. Teklak Jakub

73. Pawęzek Lena

74. Błażejewski Dutkowski Adam

75. Świąder Krystian Jacek

76. Górzyński Kacper

77. Rek Hanna

78. Rutkowska Judyta

79. Nerlo Bartosz

80. Burzyńska Alicja

81. Sobirajski Jakub

82. Snopek Piotr

83. Rutkowska Marcelina

84. Dębowski Filip

85. Szwed Oskar

86. Dylewska Maja

87. Łajszczak Julia Aleksandra

88. Omen Mariusz Paweł

89. Gawryś Wojciech

90. Kudlak Anna


NS

18 kwietnia 2017r.

Nasza szkoła wyróżnia się troskliwą opieką, rodzinną atmosferą oraz wychowaniem w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji połączonym z integracją uczniów z dysfunkcjami rozwojowymi. Grono pedagogiczne to osoby wykwalifikowane, pełne zapału i chęci do najlepszego wykształcenia uczniów.                     

W związku z powyższym oferujemy wysoki poziom zajęć dydaktycznych, zajęcia w klasie integracyjnej, jak również zajęcia dodatkowe w zakresie :

- Terapii ręki I i II stopnia

- Grafomotoryki w pracy z dziećmi

- Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i jego rodziny

- Terapii behawioralnej

- Terapii w zakresie mutyzmu wybiórczego

- Terapii w zakresie autyzmu

- Terapii metodą symultaniczno – sekwencyjną nauki czytania („METODA KRAKOWSKA”)

- Terapii logopedycznej

- Terapii sensoryczno – motorycznej

oraz szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych :

- plastycznych

- sportowych

- przyrodniczych

- czytelniczych

- korekcyjnych

- rozwijających uzdolnienia

- wyrównawczych


Ponadto oferujemy opiekę psychologa i pedagoga oraz wsparcie rodziców, opiekunów i rodzin dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi.

Szkoła wprowadza uczniów w świat wiedzy naukowej. Pragniemy sprostać potrzebom i oczekiwaniom dzieci i ich rodziców.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ PLACÓWKI J


 

kwiecień 2017r.

Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy:

 

Mogielnica – ulice: Wolska, Przy Kościółku, Mostowa(od ul. Przylesie do ul. Wolskiej),

Krzyżowa (od ul. Przylesie do Wolskiej), Przylesie, Osiedle Belweder, Modrzewiowa, Sosnowa, Lipowa, Kasztanowa, Warszawska, Plac Dół, Grójecka.

 

Wsie: Miechowice, Dziunin, Wodziczna, Izabelin, Górki, Jastrzębia, Jastrzębia Stara, Dylew, Odcinki Dylewskie, Gracjanów, Popowice, Główczyn, Główczyn Towarzystwo, Marysin, Dobiecin, Kozietuły, Kozietuły Nowe, Dalboszek.

grudzień 2016r.

W świecie mitów greckich

 

 Klasy piąte w ramach realizacji tematyki mitologicznej przygotowały inscenizacje wybranych mitów greckich.

  Uczniowie wcześniej podzielili się na grupy, wybrali mity, przygotowali scenariusz, kostiumy i rekwizyty.

   W wyznaczonym terminie wszystkie grupy zaprezentowały swoje przedstawienia przed uczniami innych klas.

   Są to piękne lekcje języka polskiego w formie warsztatów teatralnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów klas piątych, ale także wśród ich rodziców i widzów. Zajęcia te uczą współpracy w grupie, rozwijają kreatywność, dają możliwość samorealizacji oraz prezentacji własnych umiejętności.

GD
Zapraszamy do GALERII

6 grudnia 2016r.

     MIKOŁAJKI 2016  

 
6 grudnia 2016 r. w bajkowo – mikołajkowy świat społeczność szkolną wprowadziły panie E.Łaski, A.Barańska i M.Kiljan wraz z uczniami klas II.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej inscenizacji, w  której Czarownica zamieniła Świętego Mikołaja w Czarnoksiężnika.  Sprytny Mikołaj uratował Czerwonego Kapturka przed Wilkiem oraz Jasia i Małgosię przed Czarownicą co sprawiło, że wrócił do swojej dawnej postaci. Cały apel przeplatany był piosenkami o tematyce mikołajkowej.

Dziewczynki wykonały taniec śnieżynek z szarfami przy utworze „Hallelujah”, który zakończyła wróżka – śnieżynka wypuszczając balony z helem.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami i owacjami na stojąco za przepiękny występ. Na koniec wszystkie klasy zostały obdarowane prezentami od Świętego Mikołaja, który dzięki swojej uprzejmości przybył do naszej szkoły.

Całości dopełniała przepiękna dekoracja całej sali gimnastycznej, za co serdecznie dziękujemy rodzicom oraz koleżankom pomagającym w jej wykonaniu.

Drogi Święty Mikołaju obiecujemy być grzeczni i zapraszamy Cię za rok ! J

E ŁZapraszamy do GALERII


25 listopada 2016r.

OTRZĘSINY KLAS IV-TYCH

 

Dnia 25 listopada odbyła się zabawa Andrzejkowa połączona z Otrzęsinami klas czwartych. Przed rozpoczęciem dyskoteki klasy 4 zaprezentowały swe umiejętności artystyczne: wokalne oraz taneczne. Ponadto przedstawiciele każdej klasy wzięli udział w otrzęsinowych zadaniach celem których było wyłonienie zwycięzcy pośród klas 4-tych.

 Do wykonania mieli dwa zadania: konkurs wiedzy o szkole oraz tor przeszkód. Po wykonaniu wyżej wymienionych zadań uczniowie złożyli przysięgę ucznia klas IV-VI oraz przypieczętowali to wypiciem otrzęsinowego eliksiru. Następnie jury ogłosiło wyniki w których wszystkie klasy zajęły ex aequo miejsce pierwsze. 

NSZapraszamy do GALERII

10 listopada 2016r.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


”Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.”


   Dnia 10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W  tym roku obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas piątych i szóstych pod kierunkiem pań: Grażyny Dębniak, Eweliny Kołtunowicz i Natalii Skrzypczyńskiej. Dekoracje przygotowała pani Romana Lipiec.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny. Występ uświetniony został przez tańce – krakowiaka i kujawiaka oraz utwory muzyczne w wykonaniu uczniów.

Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii, a na zakończenie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

Program artystyczny był przedstawiony również w MGOK–u w czasie gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.  

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości.

G. D. 
Zapraszamy do GALERII

28 października 2016r

SYMBOLE NARODOWE


28 października 2016r. odbył się uroczysty apel pt."Symbole Narodowe", przygotowany przez p. E. Lewandowską i p. J. Jędzrzejewską z klasami Ia i Ib.                           

Apel uświetniły wiersze, piosenki i tańce narodowe zaprezentowane przez pierwszaków. Ponadto na zakończenie odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów SP, której dokonał Pan Dyrektor W. Ścisłowski. Uczniowie w prezencie otrzymali kolorowe ołówki, tarcze i dyplomy.

JJ

Zapraszamy do GALERII

13 października 2016r

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


13 października 2016r uczniowie klas III-ich wraz z wychowawcami: p. B. Bukowską, p. H. Skoczek i p. E. Wangryn przygotowali program słowno-muzyczny "Dzień Edukacji Narodowej".

Poprzez wiersze, piosenki i taniec dzieci wyraziły wdzięczność nauczycielom. Uczniowie podziękowali pracownikom szkoły za trudną codzienną pracę. Na zakończenie wręczyli wszystkim kwiaty.

HS

Zapraszamy do GALERII

3 października 2016r.


Ognisko z okazji Dnia Chłopaka


    3 października 2016 r. odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopaka, zorganizowane przez wychowawczynię p. Ewelinę Kołtunowicz i uczniów klasy VIc. Oprócz przygotowanego poczęstunku, na chłopców czekał prezent, upragniona piłka do gry w piłkę nożną. Choć pogoda nie dopisywała, nie zepsuło to humorów i spędzony czas wszyscy wspominają bardzo miło.

 

E KZapraszamy do GALERII

30 września 2016r.

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30 września odbyła się szkolna dyskoteka dla klas IV-VI z okazji Dnia Chłopaka. Podczas zabawy odbył się konkurs zorganizowany przez dziewczynki z klasy VI a oraz p. Natalię Skrzypczyńską.

Dwóch męskich przedstawicieli z każdej klasy miało do wykonania 2 zadania. Najpierw odbył się konkurs smaku, gdzie zadaniem uczniów było odgadnięcie nazwy konkretnej przyprawy z zamkniętymi oczami przy użyciu zmysłu smaku oraz węchu. Następne zadanie polegało na odpowiedzeniu na 2 pytania związane ze sportem, głównie piłką nożną. Konkurencję wygrali chłopcy z klasy VI a, a wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę coś słodkiego.

Następną atrakcję, którą był występ taneczny dziewczynek z klasy        VI c, przygotowała p. Ewelina Kołtunowicz. Następnie uczniowie przy dzwiękach muzyki tanecznej oraz disco polo mogli kontynuować harce na parkiecie. 

NSZapraszamy do GALERII

wrzesień 2016r.

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

We wrześniu świętowaliśmy 80-lecie rozpoczęcia działalności szkoły w budynku w którym obecnie działa PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Dzień ten był wypełniony atrakcjami takimi jak: zawody sportowe – sztafeta, loteria zorganizowana przez Radę Rodziców, gdzie oprócz wielu mniejszych nagród można było wygrać główną nagrodę – rower. Uczniowie spędzili ten dzień na świetnej zabawie, słodkich poczęstunkach oraz grillach. 

NSZapraszamy do GALERII

24 czerwca 2016r.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE 

ROKU SZKOLNEGO 

2015/ 2016

 

 

W dniu 24 czerwca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po Mszy Świętej wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród oraz dyplomów.

 

Następnie, po przemowie Pana Dyrektora Witolda Ścisłowskiego, który gratulował osiągniętych sukcesów, a także życzył bezpiecznych wakacji, uczniowie wraz z wychowawcami oraz licznie przybyłymi rodzicami udali się na krótkie spotkania do swoich klas, gdzie zostały rozdane pozostałe świadectwa oraz nagrody. NS

 

Zapraszamy do GALERII

23 czerwca 2016r.

Do widzenia przyjaciele

 

W dniu 23 czerwca 2016 r. w PSP im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas VI. Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas VI, pani Danuty Lewandowskiej oraz pani Anny Wolszakiewicz z pomocą innych nauczycieli był przepiękny, niezwykle bogaty i wzruszający.

 

Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Przepięknie zatańczyli Poloneza przygotowanego z pomocą pani Eweliny Kołtunowicz. Wierszem, ciepłym słowem, z odrobiną humoru wspominali nauczycieli, kolegów, opowiadali o swoich latach spędzonych w szkole, a także mówili o nieubłaganych kolejach losu, który wiedzie ich ku dalszej nauce.

Wręczyli również Dyrekcji uzupełnioną o swoja historię Kronikę Szkoły. Po uroczystym wręczeniu świadectw oraz dyplomów absolwenta szkoły, a także nagród, jakie uczniowie zdobyli w wielu dziedzinach nauki i sportu, jak również listów gratulacyjnych dla rodziców, odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły i ślubowanie absolwentów.

W uroczystości wzięli również uczniowie klas V-tych, którzy pożegnali swoich kolegów i koleżanki wierszem oraz piosenką, a na koniec wręczyli im pamiątkowe upominki. Wzruszenie i żal za kończącym się etapem w życiu sprawiło, że wielu osobom cisnęły się łzy do oczu. 


Dziękujemy Dyrekcji szkoły, rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tak pięknej uroczystości.

 

NS

 

 

Zapraszamy do GALERII

15 czerwca 2016r.

JUŻ WAKACJE


W dniu 15.06.2016r. uczniowie klas zerowych wraz z wychowawczyniami p. J. Jędrzejewska oraz p. E. Lipką zaprezentowały program artystyczny pt. Już wakacje.

Piosenki, tańce i wiersze zapoznały społeczność uczniowską ze sposobami miłego i bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.

Występy dzieci wywołały uśmiech zarówno na twarzach dzieci jak i dorosłych. Zerówkowicze za swoje popisy artystyczne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

EL, JJ
Zapraszamy do GALERII

8 czerwca 2016r.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OKŁADKĘ

KSIĄZKI, KTÓRĄ ZABRAŁBYM NA BEZLUDĄ WYSPĘ

§1

ORGANIZATOR KONKURSU: biblioteka szkolna

§2

UCZESTNICY:  uczniowie klas 4-6 SP

§3

TEMATYKA PRACY PLASTYCZNEJ: Należy wykonać pracę plastyczną okładka książki, którą zabrałbyś na bezludną wyspę. Konieczne jest zamieszczenie elementów występujących na okładce książki.

§4

FORMAT PRAC: Prace prosimy wykonać na bloku technicznym formatu okładki książki.

§5

TECHNIKA WYKONANIA: Technika wykonania pracy plastycznej do wyboru: kredki, pastele lub farby.

§6

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA PRAC: 20 maja 2016 r., biblioteka

§7

TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW KONKURSU:  8 czerwca 2016 r.

§8

WARUNKI UCZESTNICTWA: 1. Prace należy wykonywać samodzielnie 2. Uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną 3. Prace należy opatrzyć metryczką na odwrocie zawierającą:, imię i nazwisko ucznia, klasa. 4. Prace niezgodne z regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane. 5. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika Regulaminu.

§9

OCENA: Oceniając prace jury weźmie pod uwagę: 1. zgodność z tematem konkursu 2. pomysłowość 3. oryginalność, 4. staranność wykończenia 5. samodzielność wykonania 6. estetyka i efekt wizualny

§10

NAGRODY 1. Spośród prac zostaną wyłonione trzy pierwsze miejsca 2. Kwalifikacji prac dokona Jury. 3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki i szkoły do dnia 8 czerwca 2016 r.

§11

PRAWA ORGANIZATORÓW: 1. Wszystkie prace biorące udział w konkursie pozostaną własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji.Wyniki konkursu plastycznego


Na okładkę książki, którą zabrałbym na Bezludną Wyspę.


Jury w składzie:

Ewa Papis

Anna Barańska

Grażyna Dębniak

Przyznała w:

Grupie wiekowej 0-III

1. miejsce Amelia Sobierajska klasa IB

2. miejsce Zofia Kurcińska klasa Ib

3. miejsce Maja Kurcińska IIc

Grupie wiekowej IV VI

1. miejsce Kaja Pajewska klasa IVa

2. miejsce Marta Tul klasa Vc

3. miejsce Zuzanna Krawczak IVb


 Zapraszamy do GALERII

 

1 czerwca 2016r.

     

 

DZIEŃ DZIECKA


1 czerwca w naszej szkole będziemy uroczyście obchodzić Dzień Dziecka

Program;

9.00 przemarsz przez miasto,

10.00 występ Grupy Artystycznej rodziców

11.00 gry i zabawy sportowe

 

 

Zapraszamy wszystkie klasy do czynnego udziału w uroczystościach.

Obowiązuje dobry humor, przednia zabawa i uśmiech na twarzy.Z okazji Dnia dziecka :

Wszystkim dzieciom dużym, małym,

tym niegrzecznym i wspaniałym,

tym z pieluchą bez pieluchy,

tym co mają w nosie muchy


Niechaj życie pisze bajki

czarodziejskim dymkiem z fajki!

Niech spełniają swe marzenia

takie nasze są życzenia

Przedstawienie Zamieszanie w Bajkowym Lesie przygotowała grupa artystyczna rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej.

Wystąpili:

 Skrzat 1 Anna Nowakowska

 Skrzat 2 Edyta Kacprzak

 Czarownica Justyna Nowakowska

 Pinokio Andrzej Zgieb

 Shrek Marcin Rosołek

 Fiona Ewa Dudek

 Osioł Karolina Ulaska

 Królewna Śnieżka Edyta Łaski

Krasnoludki:

 Mędrek Piotr Kobrzak

 Wesołek Katarzyna Gajek

 Śpioszek Joanna Michalska

 Maruda Anna Chmielewska

 Płaczek Agnieszka Kazimierska

 Nieśmiałek Agnieszka Średnicka

 Gapcio - Justyna Karos

 Baba Jaga Karolina Nowakowska

 Czerwony Kapturek Justyna Krawczyk

 Wilk Marek Weber

 Król Baj Maciej Gajek

Nad całością czuwała p. Ewa PapisZapraszamy do GALERII


 

 

 

 

9 maja 2016r.

9 maja-

 

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

 

Jak co roku w tym dniu odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o Unii Europejskiej. Udział wzięli reprezentanci klas IV-VI, którzy musieli odpowiedzieć na wiele pytań i rozwiązać zadania tekstowe co było dla nich nie lada wyzwaniem.

Przy dużym dopingu uczniów jury w składzie: p. Marzanna Ścisłowska, p. Ewelina Kołtunowicz, p. Romana Lipiec oraz s. Dorota Kotowicz po podliczeniu punktacji przyznała:

1 miejsce klasie VI b

2 miejsce klasie VI a

3 miejsce klasie V b

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, natomiast pozostałym uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Turniej został przygotowany przez p. D. Lewandowską, p. M. Skoniecznego oraz p. E. Papis.

 

EP
Zapraszmy do GALERII

29 kwietnia 2016r.

DLACZEGO ŚWIĘTUJEMY?

 

Dlaczego świętujemy?

- świadomie uczestniczymy w życiu swojej ojczyzny

- wiemy co wydarzyło się w dniu, w którym obchodzimy święto narodowe

 

29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3-go maja oraz Święta Flagi Narodowej przygotowany przez uczniów            kl. VI b pod kierunkiem p. D. Lewandowskiej, p. E. Papis oraz p. M. Skoniecznego. Barwy narodowe widoczne tego dnia w naszej szkole, były także dowodem świętowania że jesteśmy Polakami oraz sposobem na wyrażenie naszego patriotyzmu.

 

3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczynią p. D. Lewandowską reprezentowali nasza szkołę podczas gminnych obchodów święta narodowego.

 

EP

Zapraszamy do GALERII


24 kwietnia 2016r.

DZIEŃ ZIEMI

 

Dnia 24 kwietnia 2016r. odbyła się wycieczka klas IV-VI na Pola Mokotowskie z okazji Dni Ziemi. Uczniowie pod opieką pań                  B. Jakubowskiej, R. Lipiec, E. Kołtunowicz oraz N. Skrzypczyńskiej mogli wziąć udział w wielu konkursach przygotowanych przez przedstawicieli leśnictwa, parków narodowych, uczelni wyższych itp. oraz wygrać ciekawe nagrody. 

Nasi uczniowie mieli też okazję poznać tajniki chodzenia na szczudłach czy wspiąć się na ściankę wspinaczkową. Po tylu emocjonujących atrakcjach mogli się pokrzepić regionalnymi przysmakami takimi jak oscypki, czekolady, chałwy czy pierożki, które były do kupienia na pobliskich stoiskach. Nasza wycieczka zapewniła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń oraz smakowitych przeżyć.

 

NS
Zapraszamy do GALERII

 

11 kwietnia 2016r.

WODA-NIEZWYKŁA SUBSTANCJA

 

 W dniu 11.04.2016r. wychowawczyni p. E. Łaski przygotowała niespodziankę dla swoich podopiecznych z klasy I A, zamieniając klasę na mini laboratorium.

Dzieci pracowały w grupach, dla których przygotowano różne stanowiska pracy oraz zadania. Głównym celem zajęć było poszerzanie wiedzy uczniów na temat wody, jej znaczenia i konieczności ochrony.

Poprzez działania w grupie, wychowawczyni wyzwoliła w uczniach postawę badawczą oraz rozbudziła zainteresowanie różnorodnością świata, jego bogactwem i pięknem. Dzieci dowiedziały się również o wodzie jako substancji występującej w różnych stanach skupienia oraz o tym czy wszystkie substancje można rozpuścić.

Uczniom bardzo spodobały się zajęcia warsztatowe. Ich zachwytom nie było końca. Największą niespodzianką okazała się charakteryzacja sali oraz różnorodność rekwizytów.


 

 
Zapraszamy do GALERII

 

 

kwiecień

CO W GNIAZDKU PISZCZY?

 

Klasy O-III i grupy przedszkolne uczestniczyły w przedstawieniu pt: "O Kacperku i Świetliku-czyli co w gniazdku piszczy?".

Spektakl miał charakter edukacyjny, zapoznawał dzieci z zasadami zachowania w przypadku zagrożeń i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

Postacie kukiełkowe, Kacperek i Świetlik nawiązały świetny kontakt z naszymi uczniami, którzy z dużym zaangażowaniem odpowiadali na zadawane pytania.

 

JB
Zapraszamy do GALERII

marzec/kwiecień

W KRAINIE BAŚNI

 

Klasy IV realizując program zajęć z języka polskiego przygotowały przedstawienia teatralne, które wprowadziły do szkoły atmosferę baśni i bajek.

Jak każdego roku, przypominaliśmy słownictwo związane z teatrem oraz tajniki przygotowania sztuki. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły w których samodzielnie mieli opracować scenariusze występów. Pomysłowość uczniów i aktywna pomoc rodziców sprawiły, że efekt zaskoczył wszystkich. Dzięki temu widownia mogła podziwiać baśnie i bajki przedstawione w różnorakiej interpretacji.

Początkującym aktorom gratulujemy odwagi, pomysłowości oraz życzymy dalszych sukcesów scenicznych. :) 

 

JB

 


Zapraszamy do GALERII

22 marca 2016r.

GMINNE ZAWODY W MINI


 PIŁKĘ SIATKOWĄ

 

W gminnych zawodach, które odbyły się 22 marca 2016 roku  w mini piłkę siatkową wzięło udział sześć szkół podstawowych: Mogielnica, Kozietuły, Borowe, Brzostowiec, Michałowice i Sielec. Rywalizacja odbywała się w kategoriach dziewcząt i chłopców. Spotkania były bardzo zacięte i w większości kończyły się tie breakiem. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Mogielnicy, puchary i dyplomy zostały zasponsorowane przez MGOK, a następnie wręczone przez dyrektora szkoły Witolda Ścisłowskiego, który rozpoczął oraz zakończył zawody. Sędzią i organizatorem zawodów był Andrzej Teklak.

 

WYNIKI ZAWODÓW

DZIEWCZĘTA

1. PSP Borowe

2. PSP Michałowice

3. PSP Mogielnica

4. PSP Brzostowiec

5. PSP Sielec

 

CHŁOPCY

1. PSP Borowe

2. PSP Mogielnica

3. PSP Brzostowiec

4. PSP Sielec

5. NSP Kozietuły
Szkolne zawody w mini piłkę siatkową

 

15 marca 2016 roku w szkolnych zawodach w mini piłkę siatkową wzięło udział sześć klas z naszej szkoły, oto miejsca jakie zajęli.

1. Kl .VIb

2. Kl. Vb

3. Kl. IVb

4. Kl. VIa

5. Kl. Va

6. Kl. IVa

 

 

Sędzia zawodów:

 

Andrzej Teklak 

21 marca 2016r.

"WIOSNA WITA..."

 

21 marca rozpoczęliśmy kalendarzową Wiosnę i z tej okazji kl. OA wraz z wychowawczynią Jolantą Jędrzejewską przygotowała apel pt. "Wiosna wita...".

Scena została udekorowana kolorowo, wiosennie, a dzieci przebrane za zwierzęta, kwiaty oraz panią Wiosnę. Podczas przedstawienia uczniowie tańczyli, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Ciekawy program i kolorowe stroje dzieci wzbudziły duże zainteresowanie wśród widowni, którą były grupy z przedszkola, kl. O-III, nauczyciele oraz rodzice.

Na zakończenie występu kl. OA wręczyła uczestnikom apelu wiosenne kwiaty, wykonane przez rodziców początkujących aktorów.

 

JJ


 Zapraszamy do GALERII

19 luty 2016r.WALENTYNKI


 

19 lutego 2016 roku odbył się szkolny apel z okazji Walentynek. Uczniowie klasy V a oraz klasy VI a pod opieką pań K. Skrzypek oraz N. Skrzypczyńskiej przygotowali apel poświęcony miłości romantycznej na przestrzeni wieków.

Uczniowie mogli porównać jak się zmieniały sposoby wyznawania miłości od czasów starożytnych, których przedstawicielami byli Hera oraz Zeus aż do współczesnej fantastyki z takimi bohaterami jak Harry Potter oraz Ginny Weasley.

Na koniec aktorzy zaprezentowali widowni zróżnicowane definicje miłości według najmłodszych, czyli dzieci w wieku 4-9 lat.

Przedstawienie pozwoliło uczniom troszkę dłużej świętować, cieszyć się minionym Świętem Zakochanych. Ponadto mieli oni okazję podziwiać swoje pracę, mianowicie konkursowe kartki walentynkowe, które były użyte jako część dekoracji.

 

NS

 
Zapraszamy do GALERII

29 stycznia 2016r.KONCERT KOLĘD29 stycznia 2016 roku w naszej szkole, w wypełnionej  po brzegi sali gimnastycznej i pięknej scenerii odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i chóru parafialnego.

Koncert poprowadzili uczniowie : Weronika Łaski i Adrian Lipiec, akompaniował Jerzy Załucki, Maria Kuźma.

Koncert pozwolił nam nadal trwać w świątecznej atmosferze, a cała sala rozbrzmiewała pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek . Prowadzący wielokrotnie zapraszali widownię, aby wraz z występującymi zaśpiewała kolędy, które znajdowały się w śpiewnikach. Wszyscy z ochotą zabrali się do śpiewania. Było wzruszająco i uroczyście, ale to już taki kolędy czas i czar Świąt Bożego Narodzenia.

Na wspólne kolędowanie przybyli zaproszeni goście jak również społeczność lokalna.

Cieple przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trudy przygotowań do koncertu

Dziękuje Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców, p. Danucie Lewandowskiej, p. Agnieszce Klimek- Dudzińskiej , p. Marcinowi Skoniecznemu i wszystkim pozostałym, którzy mnie wspierali i pomagali w przygotowaniu koncertu.

 

                                                                       Organizator : Ewa Papis

 

EP

 Zapraszamy do GALERII


21 stycznia 2016r.


 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Dnia 21.01.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez uczniów klas pierwszych wraz z wychowawczyniami: p. E. Lewandowską, p. E. Łaski oraz p. A. Barańską.

Pani Dyrektor Jolanta Błach wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swoich wnucząt prezentujących wiersze, piosenki oraz tańce, a wnuki mogły w ten sposób podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie Sto lat, które bardzo wzruszyło gości.

Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich wykonanymi przez siebie upominkami, a dopełnieniem tego spotkania był słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich pociech, a czas, który spędziliśmy wspólnie był wyjątkowy. Taki dzień pełen wzruszeń, radości, uśmiechu z pewnością na długo pozostanie w pamięci Dziadków jak i wnucząt.

 

 

AB 
Zapraszamy do GALERII

22 stycznia 2016 r.   BAL KARNAWAŁOWY !!!


W PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy 22 stycznia 2016 r. odbył się bal karnawałowy. Rozpoczęli nasi najmłodsi - przedszkolaki i klasy 0, następnie bawiły się dzieci z klas I-III. Zabawę uświetniali animatorzy, którzy zachęcali do miłego spędzania czasu. Dużą popularnością cieszył się dmuchany basen z piłeczkami, a do popcornu i waty cukrowej ustawiały się długie kolejki spragnionych łakoci dzieci:) Dzień zakończyła najstarsza grupa, czyli klasy IV – VI. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze. O wszystkie te atrakcje zadbała Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców i nauczyciele. Dodatkowo każdy uczeń mógł wykazać się pięknym i oryginalnym strojem na zabawę karnawałową. Nawet nauczyciele wcielili się w postacie bajkowe, zadziwiając swoich uczniów. Był to wspaniały i niezapomniany dzień spędzony w przepięknie udekorowanej sali. Nasi uczniowie już zastanawiają się jak będzie za rok, za kogo się przebiorą, z kim będą tańczyć, jakie będą atrakcje....Dyrekcja Szkoły i Rada rodziców dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc 
w realizacji zabawy choinkowej.


KS


Zapraszamy do GALERII

19 stycznia 2016 r.
 


WYCIECZKA KLAS I 
DO WARSZAWY


19 stycznia 2016 r. uczniowie klas I razem z wychowawczyniami p. E. Łaski, E. Lewandowską, A. Barańską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

Najpierw udaliśmy się do teatru Rampa na spektakl pt. ”Tajemniczy ogród”. Byliśmy naprawdę zachwyceni grą aktorską oraz dekoracjami. Następnie zjedliśmy obiad w restauracji „Literatka” na Placu Zamkowym. Posileni, wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywaliśmy tajniki wiedzy a także obejrzeliśmy teatr robotyczny. Zmęczeni choć bardzo zadowoleni z wycieczki, szczęśliwie wróciliśmy do domu.
 
Zapraszamy do GALERII

styczeń 2016 r.
 


LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO 
INNA NIŻ WSZYSTKIE W styczniu uczniowie klas V b i V c  mieli okazję wcielić się w reżyserów własnych przedstawień mitów greckich. Zainspirowani barwnymi historiami mitologicznych bohaterów, zachęceni przez nauczycielkę języka polskiego, panią Grażynę Dębniak z pomocą rodziców wykonali przepiękne scenografie oraz stroje do swoich scenek oraz opracowali scenariusze. 

Ta nietypowa lekcja języka polskiego okazała się dla małych aktorów nie lada wyzwaniem i ogromną przygodą i spotkała się z bardzo żywiołowym przyjęciem ze strony widzów, uczniów innych klas:)Uczniowie klasy V b przedstawili następujące mity:

"Demeter i Kora"

Występujący:

Weronika Sztejmer, Igor Bednarski, Patryk Szulczyk, Kamil Lasota, Michał Gniadzik oraz Wojciech Stępniak w zastępstwie za Adriana Lipca.


"Jabłko niezgody"

Występujący:

Benita Wilewska, Weronika Owczarek, Zuzanna Siarkowska, Natalia Siedlecka oraz Patryk Szulczyk w zastępstwie za Mateusza Cupryjaka.


"Prometeusz"

Występujący:

Wojciech Stępniak, Krystian Łaski, Bartosz Waśkiewicz, Marek Stępniewski, Arkadiusz Dębowski i Fabian Mikołajko.

Uczniowie klasy V c przedstawili następujące mity:

"Demeter i Kora"

Występujący:

Maja Rosołek, Marta Tul, Aleksandra Banasiewicz, Cezary Markiewicz, Oliwia Woźniak


"Prometeusz"

Występujący:

Patryk Szymaniak, Natalia Królikowska, Filip Opara, Kacper Grela, Franciszek Frasoński


"W mitologicznym labiryncie"

Występujący:

Michał Kwaśniewski, Jakub Szwech, Joanna Muranowicz, Przemysław Muranowicz, Dominik Gałkowski, Natalia Czerwińska, Sandra Jaworek, Jakub Misztal.


 
  


 
 
Gratulujemy młodym aktorom talentu i odwagi, a ich rodzicom serdecznie dziękujemy za ogromną pracę, jaką włożyli w pomoc dzieciom podczas przygotowań:)KS


Zapraszamy do GALERII
22 grudnia 2015 r.

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
 22 grudnia 2015 r. uczniowie klas III a i III b wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod tytułem "Książę pokoju" wprowadzając tym samym społeczność szkoły w świąteczny nastrój. 

Przedstawienie  przygotowały panie Jolanta Melon, Romana Lipiec i Teresa Tkaczyk. Rodzice zadbali o piękne stroje występujących , którzy wykazali się  zdolnościami aktorskimi, wokalnymi i tanecznymi. 
 Dziękujemy oglądającym za gromkie brawa i  wszystkim życzymy  błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.JMZapraszamy do GALERII

 

9 grudnia 2015 r.
 


WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS I


9 grudnia 2015 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z wychowawczyniami: p. E. Łaski, p. E. Lewandowską, p. A. Barańską oraz z dużą pomocą p. B. Bukowskiej, p. E. Papis, p. K. Maciak wyruszyli do Krainy Św. Mikołaja w Kołacinku. 


 


Na miejscu powitał nas Elf Krzysio, który zaprosił nas na magiczną podróż po bajkowej ścieżce. Razem z nim zapoznaliśmy się z postaciami z popularnych baśni i bajek dla dzieci. 


 


Zwiedziliśmy dom Św. Mikołaja oraz Dziada Mroza. Następnie udaliśmy się na seans filmowy do kina „Pod Dzwoneczkami”, gdzie wspólnie ze Śnieżynką Ewą wykonaliśmy kartkę świąteczną. 
Ponadto mogliśmy odcisnąć pamiątkową monetę w mennicy Św.Mikołaja, który, jak się okazało, ma własną monetę – 1 śnieżek. 


 


Punktem kulminacyjnym było spotkanie ze Św. Mikołajem w Sali Tronowej. Św. Mikołaj wręczył nam prezenty i zaśpiewał z nami kolędę. Następnie udaliśmy się na posiłek, po którym czekała kolejna atrakcja – plac zabaw. Pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji szczęśliwie wróciliśmy do domów.

E ŁZapraszamy do GALERII9 grudnia 2015 r.
 


3 MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W MINI PIŁKĘ KOSZYKOWĄW PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w dniu 9 grudnia 2015 r. odbył się 3 Mikołajkowy Turniej w Mini Piłkę Koszykową. 

Turniej otworzył Pan Dyrektor Witold Ścisłowski, który przywitał gospodarzy turnieju oraz zaproszonych gości: SP Borowe, ZPSP i PP w Brzostowcu, SP Michałowice, SP Sielec, NSP Kozietuły, a także życzył wszystkim wspaniałej zabawy, gry fair play oraz wygranej najlepszym.

Wyniki w Mikołajkowym Turnieju w Mini Piłkę Koszykową:

DZIEWCZYNY                                                                                              
I miejsce -  SP w Borowe                                                                                             
II miejsce - PSP w Mogielnicy
III miejsce - SP w Michałowicach       

CHŁOPCY
 I miejsce - PSP w Mogielnicy 
II miejsce - SP w Borowe
III miejsce - ZPSP i PP w Brzostowcu


Wszyscy uczestnicy i opiekunowie Turnieju otrzymali Dyplomy, a wygrane drużyny wspaniałe puchary.

Opiekun i organizator Mikołajkowego Turnieju w Mini Piłkę Koszykową p. Andrzej Teklak dziękuje wszystkim za udział, emocjonującą grę oraz pomoc w organizacji turnieju. Oczywiście gratuluje również wygranym i życzy wszystkim uczestnikom dalszego doskonalenia swoich umiejętności fizycznych, gdyż 


SPORT TO ZDROWIE !!!
 

AT

Zapraszamy do GALERII
 
-- 
7 grudnia 2015 r.
  MIKOŁAJKI


7 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia Mikołajkowa przygotowana przez dzieci z przedszkola pod opieką pań A. Dębowskiej, M. Dobrowolskiej, K. Koperskiej, A. Zielińskiej, E. Wasiak, P. Kaweckiej, A. Klimek - Dudzińskiej oraz uczniów klasy II a oraz II b pod opieką pań wychowawczyń: E. Wangryn oraz B. Bukowskiej.


 

 

 

 

 

 


Dzieci radośnie powitały Św. Mikołaja prezentując wiersze, piosenki oraz układy taneczne, włączając w ten sposób do zabawy całą licznie zgromadzoną publiczność. Przedstawienie było przepiękne, mali aktorzy stworzyli cudowną atmosferę wprowadzając nas w ten magiczny świąteczny czas:) Wszyscy świetnie się bawiliśmy:)


 


KS


Zapraszamy do GALERII1 grudnia 2015 r.
 WYCIECZKA SZKOLNAW dniu 1 grudnia 2015 r. uczniowie klasy VI a i VI b udali się na wycieczkę szkolną do Grójca, gdzie w Grójeckim Ośrodku Kultury obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem „Szatan z siódmej klasy”.

Dziękujemy naszym opiekunom: pani dyrektor J. Błach, pani G. Dębniak oraz pani D. Lewandowskiej za opiekę, a także pani A. Mikule - Teklak za zorganizowanie wycieczki.

KS

26 listopada 2015 r.  OTRZĘSINY KLAS IV


Dnia 26 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas IV. Klasy: IV a, wraz z wychowawcą p. Agnieszką Klimek - Dudzińską, IV b, której wychowawcą jest p. Grażyna Dębniak oraz IV c pod kierunkiem wychowawcy p. Marcina Skoniecznego zaprezentowały swoje programy artystyczne. 

Uczniowie brali udział w różnego rodzaju zabawach oraz prezentowali mini skecze i wiersze, a wszystko przy ogromnym aplauzie ze strony widzów. Następnie uczniowie klas IV wraz z wychowawcami wzięli udział w przygotowanych przez uczniów klas VI oraz Samorząd Uczniowski pod kierownictwem p. Marcina Skoniecznego konkurencjach; zarówno artystycznych, jak narysowanie portretu Pana Dyrektora Witolda Ścisłowskiego oraz stworzenie plakatu z opisem cech wychowawcy klasy  (nazwy cech musiały rozpoczynać się od kolejnych liter imienia wychowawcy, co było nie lada wyzwaniem:)), konkursie wiedzy o naszej szkole oraz zawodach sportowych. Wychowawcy klas musieli również zaprezentować specjalnie na tę okoliczność stworzony  wiersz o swojej klasie !:)

 Na koniec tej wyczerpującej rywalizacji wszyscy czwartoklasiści zostali poczęstowani przepyszną miksturą, bez wypicia której nie można zostać uczniem IV klasy! Walka między klasami IV była zażarta, nasi jurorzy mieli nie lada dylemat: której klasie przyznać tytuł najlepszej??! Ostatecznie po długich debatach przewodniczący jury uroczyście ogłosił zwycięstwo klasy IV a!:)


Wychowawcy klas odebrali pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy:)


Po Otrzęsinach odbyła się długo i z niecierpliwością wyczekiwana przez wszystkich uczniów Dyskoteka Andrzejkowa. 

KS

Zapraszamy do GALERII14 listopada 2015 r.

 


RINGO

 - SPORT DLA WSZYSTKICH14 listopada 2015 roku przy ZSO im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy odbył się Ogólnopolski Turniej w Ringo. W zawodach wzięło udział 90 osób. Przybyli z Białorusi, Gminy „Olimpia Miłki”, Adamów, Goszczyna i Mogielnicy. Otwarcie turnieju rozpoczęła p. Urszula Kujat zastępca dyrektora ZSO w Mogielnicy.Główny sędzia zawodów i organizator turnieju p. Andrzej Teklak pragnie podziękować Burmistrzowi Gminy i Miasta p. Sławomirowi Chmielewskiemu, Dyrektorowi ZSO im. Jana Kilińskiego p. Jolancie Tomczyk, Dyrektorowi PSP w Mogielnicy p. Witoldowi Ścisłowskiemu, zastępcy p. Jolancie Błach, Dyrektorowi MGOK w Mogielnicy p. Robertowi Lipiec, Prezesowi Polskiego Towarzystwa Ringo p. Krystynie Anioł – Strzyżewskiej, wiceprezesowi ds. sportowych p. Mariuszowi Wangryn za pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju w Ringo 2015 r. w Mogielnicy. 

Pan Teklak dziękuje również kierownikowi stołówki przy PSP w Mogielnicy p. Małgorzacie Dzudzińskiej oraz paniom, które sprawiły, że wszyscy uczestnicy turnieju mieli zapewnione pyszne i zdrowe jedzenie oraz wszystkim, którzy pomogli mu zrealizować w kolejnym roku Turniej w Ringo.

Zawody rozpoczęły się o godz.10, a zakończyły ok. godz.17.30. We wszystkich kategoriach rywalizacja była do samego końca bardzo zacięta. W tym roku również można było zdobyć punkty jako drużyna, które liczą się do klasyfikacji ogólnej w Ringo.


Wyniki z Ogólnopolskiego Drużynowym Turnieju w Ringo – 14.11.2015 r.


ŻACZKA

1.Sendek Amelia (UKS Goszczyn)

2.Przybysz Julia (UKS Goszczyn)

3.Jastrzębska Ewelina (UKS Mogielnica)

4.Radecka Dominika (UKS Goszczyn)

5.Szewczyk Zofia (UKS Goszczyn)ŻAK

1.Wiewiór Michał (UKS Goszczyn)

2.Dąbrowski Kacper (UKS Goszczyn)

3.Antoniuk Mateusz (Olimpia Miłki)

4.Grzelak Dawid (Olimpia Miłki)

5.Sawicki Kamil (UKS Goszczyn)

6.Godlewski Stanisław(Warszawa)

7.Tul Henryk (UKS Mogielnica)MŁODZICZKA

1.Kot Martyna (UKS Goszczyn)

2.Kwiatkowska Adrianna(Adamów)

3.Łucka Dominika ( UKS Goszczyn)

4.Kamińska Zuzanna (Olimpia Miłki)

5.Rydzewska Martyna (Olimpia Miłki)

6.Lejman Marta ( Olimpia Miłki)MŁODZIK

1.Klimovich Pavel (Białoruś)

2.Stępień Bartosz (UKS Goszczyn)

3.Dupczyk Paweł (Adamów)

4.Goc Mikołaj (UKS Mogielnica)

5.Kwiatkowski Dominik (Adamów)

6.Kalinowski Dawid (Adamów)KADETKA

1.Wangryn Monika (UKS Mogielnica)

2.Chochlewicz Beata (UKS Goszczyn)

3.Zhukavets Valeryia (Białoruś)

4.Kavalionak Veranika (Białoruś)

5.Goc Alicja (UKS Mogielnica)

6.Ramanenia Yuliya (Białoruś)KADET

1.Małek Krzysztof (UKS Goszczyn)

2.Ziółkowski Patryk (W-MTR Bartoszyce)

3.Isayenka Dzianis (Białoruś)

4.Martyniak Jakub (UKS Mogielnica)

5.Sieradzan Albert (Adamów)

6.Dziadak Damian (UKS Mogielnica)JUNIORKA

1.Kot Adrianna (UKS Mogielnica)

2.Łubińska Julita (UKS Mogielnica)JUNIOR

1.Wangryn Paweł (UKS Mogielnica)

2.Komorowski Hubert (UKS Goszczyn)KLASA OTWARTA KOBIET

1.Wangryn Paulina (UKS Mogielnica)

2.Godlewska Alicja (Warszawa)KLASA OTWARTA MĘŻCZYZN

1.Teklak Andrzej (UKS Mogielnica)

2.Yarashevich Pavel (Białoruś)

3.Yaruta Igor (Białoruś)

4.Koltun Ivan (Białoruś)DRUŻYNOWA KLASYFIKACJA

1.UKS Goszczyn

2.UKS Mogielnica

3.BiałoruśATZapraszamy do GALERII

11 listopada 2015 r.


   
UROCZYSTE OBCHODY 
97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ


W dniu 11 listopada 2015 r. w MGOK w Mogielnicy został zaprezentowany program artystyczny z okazji obchodów 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowany przez uczniów klas IV - VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy pod kierunkiem wychowawców, pań: G. Dębniak, E. Kołtunowicz, N. Skrzypczyńskiej, A. Klimek - Dudzińskiej, K. Skrzypek i pana M. Skoniecznego.Przygotowany program spotkał się z życzliwym przyjęciem zaproszonych gości, między innymi Pana Burmistrza Mogielnicy, Sławomira Chmielewskiego oraz licznie przybyłych mieszkańców miasta.

Kolejnym punktem programu obchodów 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był przemarsz uczestników uroczystości pod pomniki pamięci oraz złożenie kwiatów.
Uroczystość została zakończona Mszą Świętą "Za Ojczyznę" w kościele Św. Floriana w Mogielnicy.Taki kraj

 

Jest takie miejsce u zbiegu dróg 
Gdzie się spotyka z zachodem wschód 
Nasz pępek świata, nasz biedny raj 
Jest takie miejsce, taki kraj 

Nad pastwiskami ciągnący dym 
Wierzby jak mary w welonach mgły 
Ty krzyż przydrożny, tam święty gaj 
Jest takie miejsce, taki kraj 

Kto tutaj zechce w rozpaczy tkwić 
Załamać ręce, płakać i pić 
Ten święte prawo ma bez dwóch zdań 
Jest takie miejsce, taki kraj 

Nadziei uczą ci co na stos 
Umieli rzucić swój życia los 
Za groby ojców, za Trzeci Maj 
Jest takie miejsce, taki kraj 

Z pokoleń trudów, z ofiarnej krwi 
Zwycięskiej chwały nadejdą dni 
Dopomóż boże i wytrwać daj 
To nasze miejsce, to nasz kraj!

 

Jan Pietrzak

KS


Zapraszamy do GALERII


10 listopada 2015 r.


97 ROCZNICA 
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ


W dniu 10 listopada 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów  97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowana przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem wychowawców, pań: G. Dębniak, E. Kołtunowicz, N. Skrzypczyńskiej, A. Klimek - Dudzińskiej, K. Skrzypek i pana M. Skoniecznego.


KS

Zapraszamy do GALERII
październik 2015 r.
  


JESIENNE PRACE 
KLASY I A


 

"Jesień na paluszkach

Spaceruje w parku

I rozdaje wszystkim

Swe skarby w podarku


Wręcza nam bukiety

Kolorowych liści

I smutek zamienia

W roześmiane myśli


Nasypie w berety

Albo do kieszeni –

Kasztanów, żołędzi

I złotych promieni


Pozdrowi wiewiórkę

Roześmianym echem

A potem pożegna –

Cichutko, z uśmiechem…”

(H.Bechlerowa)


W trakcie wycieczki do lasu uczniowie z klasy I A znaleźli wiele skarbów jesieni. Wykorzystując je zrobili przepiękne prace, m.in. makietę lasu, kukiełki z warzyw .


Zainspirowani barwami jesieni wykonali kolorowe rysunki wykonane pastelami.


 Wszystkie wykonane prace umieściliśmy w klasowej galerii. Zapraszamy do obejrzenia.


Zapraszamy do GALERII

 
27 października 2015 r.
 
WYCIECZKA SZKOLNA DO WARSZAWYW dniu 27 października 2015 r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

 Program obejmował między innymi zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta Warszawy oraz  Muzeum Ewolucji, a także seans filmowy.


Po obejrzeniu zbiorów muzeum, w tym obrazów Jana Matejki uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesującej lekcji muzealnej, podczas której dowiedzieli się między innymi jak żyli królowie Polski. Następnie odbyli spacer po pięknej Starówce oraz zwiedzili eksponaty Muzeum Ewolucji.  Na koniec uczniowie udali się na posiłek, a następnie do kina na seans filmowy. Film pt. "Hotel Transylwania" okazał się bardzo ciekawy. Wrażenia z wycieczki nasze dzieciaki opisały w wypracowaniach na języku polskim:)

 

Dziękujemy opiekunom wycieczki, pani dyrektor Jolancie Błach, pani Agnieszce Klimek – Dudzińskiej, pani Grażynie Dębniak oraz panu Marcinowi Skoniecznemu.KS

 


Zapraszamy do GALERII

22 października 2015 r.
 


DZIEŃ PAPIESKI
  "Mówią zgasło światło, a widać coraz lepiej.

               Mówią nie ma głosu, a słychać coraz mocniej.

               Mówią: ODSZEDŁ

               a ON wciąż jest i pozostanie wśród nas.


 

     22 października 2015 roku klasa V b przygotowała apel upamiętniający osobę  Jana Pawła II - wielkiego Polaka, Papieża, Świętego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki w montażu opracowanym przez panie Barbarę Jakubowską i Jolantę Melon.

   OJCZE ŚWIĘTY - PAMIĘTAMYJMZapraszamy do GALERII

 


21 października 2015 r.
  

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE 
KLAS I


Dnia 21 X 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Mianowania uczniów klas pierwszych. 
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc przy jesiennej poleczce. Dyrektor szkoły pochwalił najmłodszych uczniów oraz uznał, że zdobyte umiejętności pozwalają im na złożenie ślubowania i stanie się pełnoprawnymi uczniami. 


Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały tarczę z wizerunkiem patrona szkoły- Józefa Piłsudskiego, dyplom i dużą kolorową kredkę. Przedstawiciele klas wpisali się do kroniki szkolnej, rodzice podziękowali za przygotowanie uczniów do tego pięknego dnia. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek, a w klasach czekały na dzieci upominki od rodziców. 


Uroczystość przygotowały wychowawczynie: Edyta Łaski, Elżbieta Lewandowska, Anna Barańska. Przy dekoracji pomagały panie: Elżbieta Lipka i Hanna Skoczek. Przeprowadzić uroczystość pomagał pan Marcin Skonieczny.

EL


Zapraszamy do GALERII
13 października 2015 r.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJDnia 13 października 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka  Polski J. Piłsudskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klas III pod opieką pań wychowawczyń: Teresy Tkaczyk, Romany Lipiec oraz Lucyny Rek. 


Prezentując wspaniały program artystyczno - muzyczny uczniowie dziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły za cierpliwość, opiekę, wyrozumiałość, przekazaną wiedzę i umiejętności oraz serce włożone w pracę z dziećmi.Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce,
za dary najpiękniejsze,
wiedzę i serce.Podczas uroczystości zostały również wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły.
Na koniec uczniowie podarowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane upominki.


KS

wrzesień/październik 2015 r.
 

WYCIECZKA SZKOLNA 
KLAS V  I  VI
Uczniowie klas VI i V PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy od 29 września 2015 r. do 2 października 2015 r. przebywali na 4-dniowej wycieczce do Zakopanego. 


Wycieczka miała na celu:

- rozwijanie wiedzy na temat naszego kraju i regionu Zakopane

- kształtowanie właściwych postaw kulturowych i zasad międzyludzkich oraz zasad bezpieczeństwa

- pogłębianie integracji wśród wszystkich uczestników wycieczki poprzez wspólne zabawy integracyjne.

Uczniowie zwiedzali Kraków, mieszkali w pensjonacie „BACA” w Poroninie, byli na Gubałówce, na basenie – Termy Bukowina Tatrzańska, maszerowali na Morskie Oko, oglądali film w kinie „Sokół” oraz poszerzyli swoją wiedzę poprzez lekcje muzealne – podziemia Wawelu w Krakowie i Muzeum Zegarów w Jędrzejowie.
Dziękujemy naszym paniom – Barbarze Jakubowskiej, Małgorzacie Dudzińskiej, Jolancie Melon i Agnieszce Mikule - Teklak za wyrozumiałość, cierpliwość i opiekę na wycieczce :) :) :)Dziękujemy również firmie DARTUR z Mogielnicy za zorganizowanie wspaniałej wycieczki :) :) :)


KIEROWNIK WYCIECZKI AMT DZIĘKUJE PRZEDE WSZYSTKIM UCZNIOM Z KLAS VI I V ZA CUDOWNE CHWILE, KTÓRE JUŻ SIĘ NIE POWTÓRZĄ!!!


AMT

8 października 2015 r.
 


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


 Coroczną tradycją naszej klasy jest organizacja „Święta Pieczonego Ziemniaka’. W tym roku już jako uczniowie klasy I A wraz z wychowawczynią, p. Edytą Łaski i dużą, dużą pomocą rodziców takie obchody przypadły na 08.10.2015 r.


 Punktualnie o 9.00 stawiliśmy się w miejscu wyznaczonym do rozpalania ogniska przy zalewie w Mogielnicy. Choć rano przywitał nas przymrozek to szybko rozgrzaliśmy się gorącą atmosferą. Nie zabrakło kiełbasek, ziemniaków oraz dobrego humoru. A potem nastąpił moment, w którym gier i zabaw nie było końca. 


Do zobaczenia za rok…….
28 września 2015 r.
 "CHŁOPAK CZY MĘŻCZYZNA?"

W dniu 28 września 2015 r. w PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy odbył się szkolny apel z okazji DNIA CHŁOPAKA. 

Dziewczyny z klasy VI b wraz z wychowawcą p. Agnieszką Mikułą-Teklak przygotowały krótki program artystyczno – muzyczny. Oczywiście zostały wyłonione same dobre cechy naszych „małych” i „dużych chłopców”, otrzymali oni również mnóstwo życzeń oraz upominków, gdyż w tym dniu w wielu klasach odbywał się „Dzień Chłopaka”. 
Apel zakończył się układem tanecznym zaprezentowanym przez dziewczyny z kl. VI b. 
Dziękujemy za pomoc w dekoracji sali p. Ewie Papis, p. Danucie Lewandowskiej i p. Elżbiecie Lipka oraz p. Ewelinie Kołtunowicz za przygotowanie dla „Dużych Chłopców” „małego co nieco..”.


AMT

6 września 2015 r.


UROCZYSTE OBCHODY 76 ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC HITLEROWSKICH I ROSJI RADZIECKIEJ NA POLSKĘ ORAZ POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO


W dniu 6 września 2015 r. uczniowie klasy VI a oraz VI b pod opieką Pani Agnieszki Mikuły - Teklak  reprezentowali  Publiczną Szkołę Podstawową im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy w uroczystych obchodach 76 Rocznicy Napaści Niemiec Hitlerowskich i Rosji Radzieckiej na Polskę oraz Powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

 Program uroczystości obejmował projekcję materiału dokumentalnego  (w sali widowiskowej MGOK), przemarsz ulicami miasta pod pomniki, następnie złożenie kwiatów pod pomnikami oraz przemarsz do Kościoła p w. Św. Floriana w Mogielnicy i  Mszę Świętą za Ojczyznę.

KS
1 września 2015 r.
 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE 
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 W dniu 1 września 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016. 

 Po Mszy Świętej uczniowie wraz z rodzicami udali się do szkoły, gdzie spotkali się z wychowawcami klas. Wychowawcy przekazali uczniom najistotniejsze informacje odnośnie organizacji nowego roku szkolnego, a także przypomnieli zasady dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nowym Roku Szkolnym 2015/2016! :)KS
26 czerwca 2015 r.
 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE 
ROKU SZKOLNEGO 
2014/ 2015


W dniu 26 czerwca 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Po Mszy Świętej wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród oraz dyplomów.


Następnie, po przemowie Pana Dyrektora Witolda Ścisłowskiego, który podziękował zarówno uczniom jak i nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ten rok wytężonej pracy ukoronowanej wieloma sukcesami oraz życzył wszystkim wesołych, a także przede wszystkim, bezpiecznych wakacji, uczniowie wraz z wychowawcami oraz licznie przybyłymi rodzicami udali się na krótkie spotkania do swoich klas, gdzie zostały  rozdane pozostałe świadectwa oraz nagrody. I tak, po całym roku nauki wreszcie mamy wyczekane i zasłużone WAKACJE!!!! !


KS
Zapraszamy do GALERII
 
25 czerwca 2015 r.
 


JESTEŚMY GOTOWI
DO NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ!
25 czerwca 2015 r. zakończyli swój pierwszy rok nauki szkolnej uczniowie zerówek. Wraz z wychowawczyniami: A. Barańską, M. Bartuszek, H. Skoczek i E. Łaski przygotowali program artystyczny zawierający wiele wierszy, piosenek i tańców. Przygotowanie i przedstawienie trwającego 30 minut występu wymagało skupienia i samodyscypliny. Uczniowie udowodnili, że poczynili postępy i zadeklarowali swoją chęć i gotowość do klasy I.


MB


Zapraszamy do GALERII

25 czerwca 2015 r.
 


POŻEGNANIE KLAS VI


W dniu 25 czerwca 2015 r. w PSP im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klas VI. Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas VI, pani Grażyny Dębniak oraz pana Marcina Skoniecznego z pomocą innych nauczycieli był przepiękny, niezwykle bogaty i wzruszający.

Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, plastyczne i muzyczne, udowadniając,że istotnie, mamy artystów w naszej szkole! Przepięknie zatańczyli Poloneza przygotowanego z pomocą pani Eweliny Kołtunowicz. Wierszem, ciepłym słowem, z odrobiną humoru wspominali nauczycieli, kolegów, opowiadali o swoich perypetiach w szkole. Wręczyli również Dyrekcji uzupełnioną o swoja historię Kronikę Szkoły. 
Po uroczystym wręczeniu świadectw oraz dyplomów absolwenta szkoły, a także nagród, jakie uczniowie zdobyli w wielu dziedzinach nauki i sportu, jak również listów gratulacyjnych dla rodziców, odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły i ślubowanie absolwentów. Następnie głos zabrali rodzice, którzy serdecznie podziękowali Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud wychowania i wykształcenia uczniów.
Uroczystość zakończył występ klas V a i V b, przygotowany wraz z wychowawczyniami, panią Agnieszka Mikułą - Teklak oraz panią Katarzyną Stodulską. Piątoklasiści wierszem humorystycznie podsumowali te kilka lat zmagań szóstoklasistów z uczniowską codziennością, a następnie wykonali dla nich pożegnalną piosenkę oraz wręczyli upominki. Uroczystość zakończył Pan Dyrektor Witold Ścisłowski przemową skierowaną do absolwentów. Głos zabrał również Pan Burmistrz Sławomir Chmielewski. 

Następnie nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie klas szóstych i piątych zostali zaproszeni na poczęstunek. Uroczystość zakończyła się dyskoteką szkolną. Wszyscy doskonale się bawili. Wzruszenie i żal za kończącym się etapem w życiu sprawiło, że wielu osobom cisnęły się łzy do oczu...


Dziękujemy Dyrekcji szkoły, rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tak pięknej uroczystości.

KS


Zapraszamy do GALERII10 czerwca 2015 r.
 


KOLOROWE LATO


10 czerwca klasa 0 b wraz z wychowawczynią Magdaleną Bartuszek przygotowała apel Kolorowe lato.
Dla wielu uczniów był to pierwszy występ przed tak liczną widownią. Dużo wcześniej gromadziliśmy akcesoria i elementy dekoracji, stroje oraz przygotowaliśmy scenariusz przedstawienia. Piosenki i wiersze wprowadziły przyjemny nastrój oczekiwania na wakacje. Ukazywały piękno pachnącego poziomkami i malinami lata. Zachęcały do kąpieli wodnych i radosnych zabaw na słońcu.


MB


Zapraszamy do GALERII

czerwiec 2015 r.
 
1 czerwca 2015 r.
 


 1 czerwca 2015 r.

Dzień DzieckaDzień Dziecka w PSP im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy jest zawsze dniem pełnym wrażeń i magii. W tym roku grupa artystyczna rodziców „KOSMOS” pod opieką reżysera p. Agnieszki Mikuły-Teklak przygotowała przedstawienie pt. „Magiczny Dzień Dziecka”.Na scenie oprócz Jasia i Małgosi wystąpili Piraci i Dzwoneczki, którzy oczarowali wszystkie dzieci „te małe i te duże” używając do tego „Magicznego pyłku” , „Magicznych pistoletów” i Confetti.Należy wyróżnić wszystkich aktorów i pogratulować wspaniałego występu. Aktorzy zadbali również o wspaniałe stroje oraz dekorację. Oczywiście reżyser dziękuje dyrektorowi p. Witoldowi Ścisłowskiemu, paniom: Elżbieta Lipka, Ewa Papis oraz panu Andrzejowi Teklak i wszystkim zaprzyjaźnionym osobom, które pomogły w realizacji spełnienia marzenia o wcieleniu się w role reżysera i aktora.Życzę wszystkim, aby Dzień Dziecka trwał bez końca…


AMT


Zapraszamy do GALERII

31 maja 2015 r.
 

WIOSNA MOGIELNICKAW dniu 31 maja 2015 r. uczniowie klas: IV a, IV c oraz V a pod kierunkiem wychowawczyń, pani Natalii Skrzypczyńskiej, pani Eweliny Kołtunowicz oraz pani Katarzyny Stodulskiej wystąpili jako reprezentanci  Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego z programem artystycznym prezentując dorobek szkoły na uroczystych obchodach Dnia Dziecka podczas Wiosny Mogielnickiej.  

Klasy IV a oraz IV c przygotowały programy taneczne, natomiast klasa V a wystawiła przedstawienie kabaretowe pt. "Romeo i Julia" w humorystyczny sposób ukazując losy legendarnych bohaterów sztuki Szekspira. Zarówno pokazy taneczne, jak i przedstawienie spotkały się z bardzo życzliwym i radosnym przyjęciem publiczności. Dziękujemy!:)


KS

Zapraszamy do GALERII12 maja 2015 r.


  WYCIECZKA SZKOLNA KLAS IV - VIW dniach 12 - 15 maja uczniowie klas IV - VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego w Mogielnicy udali się na wspaniałą czterodniową wycieczkę szkolną, gdzie zwiedzali m.in. Wrocław, Szklarską Porębę, Karpacz i Adrspach w Czechach.

Pierwszego dnia wycieczki zwiedzaliśmy głównie Wrocław, m. in. Ratusz Miejski i budynki Jasia i Małgosi, przeszliśmy szlakiem krasnoludków,odbyliśmy też wycieczkę po wrocławskim ZOO, gdzie zobaczyliśmy wiele interesujących, dzikich zwierząt. Jednak największą atrakcją okazało się wrocławskie Afrykarium. Olbrzymie akwaria, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele cudownych egzotycznych zwierząt, terrarium, baseny, tropikalny klimat  - to wszystko wywarło na nas ogromne wrażenie!
 


Następnego dnia, po pożywnym śniadaniu, zaopatrzeni w suchy prowiant i napoje udaliśmy się na wycieczkę pieszą w góry. Zwiedziliśmy m.in. Skocznię Orlinek, wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Kopę, a dalej już pieszo zdobyliśmy najwyższy szczyt Sudetów, Śnieżkę. Po tej niezwykle ciekawej i emocjonującej wyprawie zwiedziliśmy również Świątynię Wang w Karpaczu, a wieczorem, po obiadokolacji udaliśmy się na wypoczynek i zabawę do Aqua Parku Tropicana w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, atrakcji było co niemiara! 

 

 

Kolejnego dnia udaliśmy się do Czech do Adrspasko Teplickich Skal, zwiedzaliśmy niezwykłe formy skalne o ciekawych nazwach, np. Ząb Karkonosza czy Głowa Cukru, przepłynęliśmy łódkami jezioro skalne, zobaczyliśmy także m. in. wielki wodospad z niespodzianką oraz Lazurowe jezioro.

Ostatniego dnia wycieczki w drodze powrotnej zwiedziliśmy m. in. Jelenią Górę. Zobaczyliśmy także największy wodospad w Sudetach - Wodospad Kamieńczyka, wodospad Szklarka, Schronisko Kochanówka. Uczestniczyliśmy także w wytopie szkła kryształowego metodami średniowiecznymi w Leśnej Hucie. Pokaz ten był niesamowitym przeżyciem! Widzieliśmy także zakręt śmierci, Skwer Radiowej Trójki oraz Stary Młyn. Po obiedzie w restauracji McDonald  wypoczęci, pełni wrażeń, rozśpiewani udaliśmy się w drogę powrotną do domu,gdzie już czekali na nas stęsknieni rodzice:) 

 


 


  


 


Zakupione pamiątki, zdjęcia i filmiki nagrane podczas zwiedzania będą nam długo przypominać o tych wspaniałych chwilach spędzonych  w gronie kolegów pod opieką naszych wychowawców. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji szkoły oraz organizatorom wycieczki za umożliwienie realizacji tej wyprawy!

KS


Zapraszamy do GALERII
8 maja 2014 r.
 

JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI - 
POZNAJEMY EUROPĘ


 8 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Jesteśmy Europejczykami – poznajemy Europę.Celem było pogłębienie i utrwalenie przez uczniów klas IV – VI wiedzy o państwach europejskich; geografii, muzyce, plastyce, literaturze europejskiej, architekturze i zabytkach Europy.W konkursie udział wzięło siedem zespołów z poszczególnych klas. Rywalizacja była zawzięta, uczniowie musieli wykazać się wiedzą i szybkością odpowiedzi.
Doping i emocje ogromne. Radość z wygranej jeszcze większa.

Organizatorami i opiekunami konkursu byli; p. Marcin Skonieczny, p. Ewa Papis, p. Danuta Lewandowska, p. Agnieszka Klimek – Dudzińska.

DL


Zapraszamy do GALERII3 maja 2015 r.
 

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!


W dniu 30 kwietnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klas III pod kierownictwem Pań wychowawczyń: E. Lewandowskiej, E. Lipki oraz J. Jędrzejewskiej. 


Przepiękna dekoracja, stroje ludowe, bogaty program artystyczny - to wszystko sprawiło,że ta lekcja naszej historii narodowej była dla widzów małych i tych starszych niezwykłym przeżyciem artystycznym i duchowym.Podczas uroczystości został również wystawiony poczet sztandarowy, uczniowie złożyli także kwiaty w miejscach pamięci narodowej.


KS


Zapraszamy do GALERII


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

 
MAPA SERWISU
STATYSTYKA